Правила на форумот

Go down

Правила на форумот

Пишување by Mickey on Нед Јан 20, 2008 4:04 pm

Arrow Непристоен аватар - опомена / бан / бришење на профилот
Arrow Непристоен Потпис - опомена / бан / бришење на профилот
Arrow Вреѓање одреден член - бан / бришење на профилот
Arrow Пишување во погрешна тема - Опомена / бан
Arrow Опседнатост со ранк/репутација - опомена/ бан / бришење на профилот
Arrow Дозволена резолуција на слика на пост 800х600 - /спротивно бан
Arrow Непочитување на форумската етика и правила - бан / бришење на профилот

Ранкови Постови


  • Новајлија 10-50
  • Помлад Референт 50-150
  • Самостоен Референт 150-300
  • Приправник 300-500
  • Десна Рака 500-1000
  • Господин Началник 1000
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Правила на форумот

Пишување by ast3rix on Нед Јан 20, 2008 8:34 pm

*Сите корисници на овој форум после регистрацијата потребно е да ги пополнат своите лични податоци! (барем оние основните како: Локација, Пол, Возраст, Аватар и сл.)
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Правила на форумот

Пишување by ast3rix on Пон Окт 06, 2008 9:20 pm

Секој член на форумот може да отвори своја тема во соодветниот форум!

*Насловот на секоја нова тема задолжително се пишува со кирилица (освен за поимите и термините вон-македонското говорно подрачје)!

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Правила на форумот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот