Грофот Дракула

Go down

Грофот Дракула

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 5:15 pm

Дали верувате дека постоел грофот Дракула. За тоа пишува во книгата
Дневникот на дракула , која се верува дека е напишана од него и е
најдена во замокот во Романија... Книгата датира уште п.н.е Книгата
започнува со времето на Исус Христос и дека Дракула е всушност Јуда.
Дракула значи Преродениот на мртвиот јазик од областа Трансилванија. Се
верува дека кога Јуда бил обесен заради предатство на Исус поради
сребро го нашле јажето скинато. Од таму Јуда започнал да се менува и
склучил пакт со Луцифер. И поради предатството Дракула мрзи сребро, а
поради христијанството мрзи крстови и цркви.

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот