Најпознатите фотографии со духови

Go down

Најпознатите фотографии со духови

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 5:21 pm

Некои од овие фотографии се прилично стари (од времето кога не постоел Фотошоп), а официјално до сега никој никогаш не дал објаснување како на нив дошло до појава на "духовите".

На групната фотографија на пилоти, позади еден од нив видливо е лице на друг човек. Се верува дека тоа е духот на Фреди Џексон, воздухопловен механичар кој загинал два дена пред да биде направена фотографијата (која всушност е направена на неговиот погреб). Сите пилоти го препознале Фреди и верувале дека и тој сакал да биде на заедничката фотографија.

Слика1

Пречесниот Ралф Харди, пензиониран свештеник од местото Вајт Рок во британска Колумбија ја снимил оваа фотографија во 1966 година. Намерата му била да ги фотографира елегантните спирални скали во Националниот музеј. Фотографијата и негативот ги разгледувале бројни стручњаци кои заклучиле дека не е монтажа. Скалите и претходно биле поврзувани со духови, а многумина тврделе дека слушале чекори.

Слика 2

Мабел Чинери во 1959 година со сопругот отишла на гробот на својата мајка. Го фотографирала сопругот кој ја чекал во автомобилот, а по развивањето на филмот биле прилично изненадени кога на задното седиште во автомобилот ја виделе мајката на Мабел.

Слика 3

Госпоѓа Ендрјуз го фотографирала гробот на својата ќерка која починала на 17 години. Кoга ја развила фотографијата, на неа било и мало дете кое седи на гробот.

Слика 5

Во 1997 година, Денис Расел ја фотографирала својата баба. Била прилично изненадена кога по развивањето на фотографијата се појавил и нејзиниот дедо.
Слика 6

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најпознатите фотографии со духови

Пишување by katerinche on Сре Јан 30, 2008 6:45 pm

Hmm interesna rabota ova, ne komentiram dali e vistina ili ne zashto i jas samata ne znam...samo ne mi e jasna edna rabota...imam chitano deka duhovite se na nekoja mnogu niska frekvencija i tokmu poradi toa ne moze da se vidat, a ushte pomalku da se snimat zvuchno ili vizuelno. Ako znae nekoj neshto poveke za ova da mi kaze super, zashto bash me interesira !
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најпознатите фотографии со духови

Пишување by VeRcE on Пет Фед 01, 2008 2:56 pm

veruem u duhoi..u zadgroben zivot ..ama nikoj ne se vratil da kaze kako e tamu SmileSmile
avatar
VeRcE
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 96
Age : 29
Местолокација : TETOVO
Job/hobbies : jskljld
Humor : dfgsdga
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најпознатите фотографии со духови

Пишување by LjaLjo on Саб Фед 02, 2008 5:12 am

u zadgroben zivot ne veruem a za duhooj hmmmm pa ne znam ima sigurno nekoja cudna energija okolu nas sto obicno mie ljudite ja zamisluemo kako duhooj
avatar
LjaLjo
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 259
Age : 31
Местолокација : Ajducko Maalo - Tetovo - Makedonija
Job/hobbies : Kickin Fat Lyrics
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/genocidub

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најпознатите фотографии со духови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот