Убаво е да си убав

Go down

Убаво е да си убав

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 7:49 pm

И покрај сите
вицеви за русокосите, споредби на убавината интелигенцијата сo форма и
содржина, денеска се погласно се промовира паролата дека Убавината не е површна и површинска.


Убавината оди подлабоко од тоа затоа што прави да се чувствуваме убаво.
Нашата убавината ни дава чувство на самодоверба која е неопходна за да се опстане во овој свет.

Сепак, не е секој роден убав, нели?

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by Dzordz on Вто Мар 18, 2008 6:57 pm

Затоа постои и изговорот: Некои имаат и ВНАТРЕШНА УБАВИНА geek или пак-не е се до убавината geek rendeer
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by katerinche on Нед Апр 20, 2008 4:27 pm

Jas ne znam kako e da si ubav, a bash me interesira pa daj nekoj neka pishe kakvo e chuvstvoto Smile
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by Dzordz on Чет Апр 24, 2008 2:24 am

УБАВОТО ЈАБОЛКО ГО ЈАДАТ ЦРВИТЕ,
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by Kopac on Чет Апр 24, 2008 6:29 am

ta4no Very Happy
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by ast3rix on Чет Апр 24, 2008 11:24 am

A skapanoto jabolko koj go jade?... prasinja Smile ili samo za ocet go bidue!? Smile Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by Mickey on Пет Апр 25, 2008 12:34 am

ast3rix напиша:A skapanoto jabolko koj go jade?... prasinja Smile ili samo za ocet go bidue!? Smile Smile
skapanite jabolki se crvite vo sluchajov... kako shto gledam i mozem da svatim..

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by LittLe FoOL on Вто Aвг 19, 2008 3:09 pm

Mickey напиша:
ast3rix напиша:A skapanoto jabolko koj go jade?... prasinja Smile ili samo za ocet go bidue!? Smile Smile
skapanite jabolki se crvite vo sluchajov... kako shto gledam i mozem da svatim..

погрешно си сватил....

А убоо си кажуе насловов на темава... Убаво е да си убав...нормално дека е убоо, али не значи дека не треба да живиш ако не си убав.
Се слажем со тоа дека убавината не е само површинска ама па далеку побитна е внатрешната убавина.
Многу е побитно каков чуек си, отколку како изгледаш. Битно е за самодоверба, али ја мислим дека побитно е да бидеш реален за твојот изглед ама па да не набијаш комплекси дека си превише убав/а или превише гаден/на.
Едноставно треба да бидеш тоа што си, без разлика како изгледаш.
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Убаво е да си убав

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот