Зборување за време на сон

Go down

Зборување за време на сон

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 7:54 pm

Мене многу често ми се случува ова... па кажете и вие.. обично викаат.. дека било
Резултат на преоптовареност на потсвеста со некоја работа, резултат на
стрес и опседнатост....Сето тоа мора да се рефлектира преку сонот...
што мислите вие

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зборување за време на сон

Пишување by Dzordz on Вто Мар 18, 2008 6:46 pm

Можеби некои работи кои му се случувале некому,за време на сонот повторно се доживуваат,тие можат да бидат проследени со емотивни реакции за кои СОНУВАЧОТ не е свесен,па на тој начин да дојде до таа појава која е позната како-МЕСЕЧАРЕЊЕ.Постојат повеќе верувања во врска со тоа,некои велат дека зборувањето и одењето во сон е предизвикано од некакви електромагнетни влијанија врз човечката потсвест,некои велат дека станува збор за астрално патување,но без да дојде до она одделување на астралното тело од физичкото,некои веруваат дека станува збор за магии и тн. Sleep
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зборување за време на сон

Пишување by katerinche on Нед Апр 20, 2008 4:30 pm

I mene mi se sluchuva ponekogash da zboruvaam vo son, ama sepak mislam deka toa se sluchuva poradi premorenost, stres ili preoptovarenost so nekoja rabota kako shto kaza Mickey !
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зборување за време на сон

Пишување by Duki on Чет Мај 29, 2008 1:51 pm

meneeee ovaaa svakiii dn mi see desaaa t.e svakaa nok Very Happy:D:D:D redovnoo si razgovaraammm a so e najtragi4nooo ne znaaeemm so poslee ka ke se razbudim hahahahahah:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
avatar
Duki
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 26
Age : 25
Местолокација : TETOVO AJDUCKOOOOOO MAAAALOOO
Job/hobbies : listening to music, MSN,dancing,roller skating,singing and spending my timeee with my friends(fe)
Humor : looking for a perfect girl ?,,,mhmhmhmhm go buy yourself a BARBIE DOLL
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/fe_6

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зборување за време на сон

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот