Дали минувањето на времето е движење?

Go down

Дали минувањето на времето е движење?

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 7:56 pm

Како за пример земете некој предмет(кој стои на исто место) од пред
некој временски интервал;Дали минувањето на времето го поместил во
моментов или не? (не го земајте во предвид ротирањето на Земјата)
Размислете а потоа ке ве замолам да оставите мислење според вас..

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали минувањето на времето е движење?

Пишување by Dzordz on Вто Мар 18, 2008 6:35 pm

Па еве на пример каменот,тој може со векови да стои на едно место а забот на времето да неможе да му наштети(освен некој надворешен фактор кој не ги следи временските граници)
Времето е движење,и тоа во еден правец.Тоа оди само напред,а другите процеси кои се одвиваат додека поминува времето овозможуваат менување на сите работи и појави. pale
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали минувањето на времето е движење?

Пишување by kjara on Саб Апр 12, 2008 4:57 am

Nemora toj da se pomesti za da se dvizhi vremeto, toest da teche. Nishto nemora da se pomesti od svoeto lezhishte za da teche vremeto, toest dvizhi. Vremeto ne zavisi od neshtata. Vremeto e univerzalna pojava. Dovolno e shto se dvizhat strelkite na chasovnikot.
avatar
kjara
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 61
Age : 37
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : sloboden umetnik
Registration date : 2008-04-09

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали минувањето на времето е движење?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот