Случајност

Go down

Случајност

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 8:00 pm

Верувате во судбина или мислите дека сите работи во животот ни се
случуваат онака случајно, спонтано или како ние си ги наредуваме?

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by katerinche on Чет Јан 31, 2008 4:12 am

Jas mislam deka za se shto ni se sluchuva vo zivotot sami sme si odgovorni. Normalno e deka ima i sluchajnosti i drugi faktori koi shto vlijaat na sluchuvanjata, ama vo globala sami si go pravime zivotot onakov kakov shto ni e.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by VeRcE on Пет Фед 01, 2008 2:24 pm

mislim deka nishto ne se deshava slucajno..deka sve e so prichina..i u posledno vreme sve pojkje i pojkje sum ubedena u toa Smile sve se deshava so prichina a sekoja nasha postapka ima i posledica ...(ova mislim deka po filozofija go prochitav negde) SmileSmile
avatar
VeRcE
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 96
Age : 28
Местолокација : TETOVO
Job/hobbies : jskljld
Humor : dfgsdga
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by Nobodynobody on Пет Фед 01, 2008 6:12 pm

Ne veruem u sudbina, mislim deka ne postoi. A za slucajnosti....pa ni tie ne veruem deka postoja, mislim deka sve sto nie praemo e odnapred isplanirano od nekoj drug. Ama da ne navlagam sea tamu Smile
avatar
Nobodynobody

Female
Број на мислења : 8
Age : 27
Местолокација : In the middle of nowhere
Job/hobbies : .....
Humor : .....
Registration date : 2008-02-01

Преглед на профилот на членот http://www.nobody.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by katerinche on Пет Фед 01, 2008 7:19 pm

Nobodynobody напиша:Ne veruem u sudbina, mislim deka ne postoi. A za slucajnosti....pa ni tie ne veruem deka postoja, mislim deka sve sto nie praemo e odnapred isplanirano od nekoj drug. Ama da ne navlagam sea tamu Smile

Mislenjevo e mnogu kontradiktorno, zatoa shto spored moite poznavanja tokmu toa shto vikash ti deka se ona shto nie pravime e prethodno isplanirano od drug pretstvauva vsushnost sudbina, a prvo kaza deka ne veruvash vo sudbina ???
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by Nobodynobody on Пет Фед 01, 2008 8:35 pm

Pa ne sum se izrazila ka sto treba. Ne go mislev bs toa ka so go kazav deka sve sto nie praemo e isplanirano od nekoj drug. Mislev na Bozja promisla. Ali toa retko koj go sfaka.
avatar
Nobodynobody

Female
Број на мислења : 8
Age : 27
Местолокација : In the middle of nowhere
Job/hobbies : .....
Humor : .....
Registration date : 2008-02-01

Преглед на профилот на членот http://www.nobody.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by Dzordz on Вто Мар 18, 2008 6:14 pm

Абе...секој си ја крои својата судбина,за секое непромислено дејствување следува последица од истото дело.
А ако гледаме од религиозна страна,тогаш ќе потсетам дека во секоја религија се зборува за слободната волја која е дадена од Бога т.е. секој може да одбере што ќе прави во својот живот,крајот делото го краси lol!
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by LittLe FoOL on Вто Aвг 19, 2008 3:38 pm

Dzordz напиша:Абе...секој си ја крои својата судбина,за секое непромислено дејствување следува последица од истото дело.

добро напишано...се слажем Wink
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Случајност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот