Како да и/му раскинам!?

Go down

Како да и/му раскинам!?

Пишување by ast3rix on Нед Јан 20, 2008 7:41 pm

Имате ли често проблем коага не знаете како да и/му раскинте на својата девојка/дечко? Кои фрази (реченици) и финти ги употребувате најчесто!?
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by sanji4ka on Нед Јан 20, 2008 8:52 pm

scratch pa ke ja kazes pri4inata za koja sakas da raskines ako li4nosta so koj raskinuas ti objasni daka nee take kako so mislis i ako te ubedi dobro ako ne KE RASKINETE lol! lol! lol!
avatar
sanji4ka
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 227
Age : 27
Местолокација : in your heart
Humor : :-D
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by katerinche on Пон Јан 21, 2008 1:54 am

Jas mislam deka pomegu dvajcata partneri sekogash treba da postoi iskrenost, pa duri i koga doshol krajot, odnosno koga treba da se razdelat najubavo e da se kaze vistinskata prichina zatoa shto pomalku bolno e koga si iskren, otkolku koga lazesh. Zatoa dokolku prestanala ljubovta, ili ste se zaljubile vo drug/a, vrskata stanala izmachuvanje...kazete mu go iskreno toa na partnerot i razdelete se na najbezbolen nachin.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by Mickey on Вто Јан 22, 2008 2:29 am

Ја би и се искажал најискрено.. све што ми лежи на срце.. па што биде нека биде... и така би сакал мене некоја да ми се искаже кој ќе ми раскине... ама никоја не ми се искажала... до сеа ! silent

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by dj_dexter on Вто Јан 22, 2008 2:39 am

Најважна е искреноста. Фазите и речениците доаѓаа сами по себе, зависи од положбата. Али у овја денешен издиференциран свет често се раскинуе преку интернет или СМС што многу ме нервира. Пола од емоциете чуек ги пренесуе преку поглед и говор на телото.
avatar
dj_dexter
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 47
Age : 28
Местолокација : In your dreams
Job/hobbies : DJ, Student, IT advanced
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://myspace.com/dextermk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by Dario on Вто Јан 22, 2008 3:47 pm

abe ne bi drzel nekoj govor, kzuem samo kraj i tolku, a za povekje informacii javete se na... Very Happy:D:D
avatar
Dario
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 206
Age : 27
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : ...
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by Dzordz on Чет Мар 20, 2008 4:39 pm

ПА,види бејби....ќе доживееме РАЈ ако ставиме КРАЈ Razz
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 35
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да и/му раскинам!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот