Бон-тон

Go down

Бон-тон

Пишување by ast3rix on Пон Мар 17, 2008 2:13 am

Во глобала бон-тонот преставува убаво однесување, почитување
и применување на некои "не пишани" правила кои од вас ќе направат
вистински господин или дама.
Бон-тонот ги опфаќа речиси сите сектори од нашето живеење, како на пример: бон-тон во училиште, факултет, на работно место, на улица, во автобус, бон-тон кон лица со посебни потреби...па дури и бон-тон во сексот!
Колку често вие употребувате бон-тон и каде најчесто? Сметате ли дека тој е важен дел од една личност или пак е непотребен!?
Доколку можете наведете и конкретни примери.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бон-тон

Пишување by LittLe FoOL on Нед Aвг 17, 2008 12:44 pm

Тешко дека некој почитуе такви правила штом уште нема одговор на темава Very Happy Very Happy
А според мене, треба секој да почитуе зашо одма поинаку изгледа, и за себе и за околината
А за ова "бон-тон у сексот" прв пут слушам Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бон-тон

Пишување by ast3rix on Вто Aвг 19, 2008 12:54 pm

LittLe FoOL напиша:Тешко дека некој почитуе такви правила штом уште нема одговор на темава Very Happy Very Happy
А според мене, треба секој да почитуе зашо одма поинаку изгледа, и за себе и за околината
А за ова "бон-тон у сексот" прв пут слушам Very Happy

Па тогаш еве ја ке дадем еден пример Smile многу е глупо, сељачки и некултурно кога водиш љубов целиот да си гол, а да имаш на себе чорапи (посебно за машките)...па уште ако ги завратиш до колена има да бидеш "мајстор" Smile !

А кога збориме за бон-тон во глобала, тогаш Тетово може да го сместам некаде на дното од табелата Smile од проста причина што речиси секој кучтурен гест најчесто е проследен со следниве изреки: "Кој му е курац на овја"; "Не се филмај жити све"... и слично Smile

...

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бон-тон

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 21, 2008 3:39 pm

ast3rix напиша:
Па тогаш еве ја ке дадем еден пример Smile многу е глупо, сељачки и некултурно кога водиш љубов целиот да си гол, а да имаш на себе чорапи (посебно за машките)...па уште ако ги завратиш до колена има да бидеш "мајстор" Smile !

А кога збориме за бон-тон во глобала, тогаш Тетово може да го сместам некаде на дното од табелата Smile од проста причина што речиси секој кучтурен гест најчесто е проследен со следниве изреки: "Кој му е курац на овја"; "Не се филмај жити све"... и слично Smile

...

lol! lol! lol! lol! lol!

А за ова другово се слажем да ти кажем искрено...А единствена работа што гледам дека ја почитуаа Тетовчани од бон-тон е тоа што седнуаа назад у такси, мислим за женскиве, а мушките напред...
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Бон-тон

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот