Гатанки и Поговорки

Go down

Гатанки и Поговорки

Пишување by ast3rix on Сре Апр 09, 2008 1:02 am

Гатанките и Поговорките се битен сегемент од културата и традицијата на секој народ- па ајде ние да се потсетиме на нашите Smile

-Кој на другиот гроб му копа самиот паѓа во него! Smile

- Ѕид ѕидосано вар варосано, нигде ѕирка ни проѕирка!? (јајце) Razz

Ајдееее......Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гатанки и Поговорки

Пишување by Dzordz on Чет Апр 10, 2008 12:31 am

1.КОЈ ОД МЕЧ ЖИВЕЕ,ОД МЕЧ И ЌЕ УМРЕ.

2.ЗОШТО НА ВОЛКОТ МУ Е ДЕБЕЛ ВРАТОТ??
-ЗАШТО САМ СИ ЈА ВРШИ РАБОТАТА.

3.УТРИНА КУЌА НЕКРЕПИ.

4.ПОДОБРО МРТОВ-СИТ,ОТКОЛКУ МРТОВ-ГЛАДЕН.
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 35
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гатанки и Поговорки

Пишување by ast3rix on Пет Апр 18, 2008 11:53 am

Кој рано рани, две среќи граби! Smile

Долга мара сенка нема (река)

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Гатанки и Поговорки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот