Што претставува животот за вас?

Go down

Што претставува животот за вас?

Пишување by Mickey on Нед Јан 20, 2008 9:02 pm

Што е за вас животот ? Како би го опишале ? Како го замислувате идеалниот живот ? Си го почуствувал животот во вистинска смисла на зборот ?
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by 777 on Вто Јан 22, 2008 3:00 am

Живот ти е долга неизлечива болест, која увек завршуе со смрт. :p

Не, сериозно, според мене секој треба да си постави некоја цел пред себе (реална и остварлива, може да е некоја најбанална ствар, не е битно), и да се труди да ја реализира. У тој случај би требало да биде исполнет и да "осети што е живот", зошто логично, си ги собрал плодовите на трудот. И животните се раѓаа и умираа, и едина цел им е репродукција на видот, нешто што барем теоретски не би требало да се дешава и кј нас. Е токму таа зацртана цел може некад да те доведе до фрустрација и слични срања, ама ја когај би бирал, би бил исфрустриран со цел, неместо искулиран без цел. Smile
avatar
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 31
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by dj_dexter on Вто Јан 22, 2008 3:06 am

Животот за мене претставуе еден програмски open-source код кој на почеток е многу краток и едноставен , а кој со текот на животот го надоградуемо и ги поправамо дупкете у тој код , или стварамо нови багоој.
avatar
dj_dexter
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 47
Age : 28
Местолокација : In your dreams
Job/hobbies : DJ, Student, IT advanced
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://myspace.com/dextermk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by Dzordz on Вто Мар 18, 2008 7:10 pm

Животот за мене претставува пат кој е поврзан со еднонасочно движење на времето.
А идеалниот живот за секое живо суштество претставува период во кој ќе може без тешкотии да си го живее животот и во него да бидат присутни сите нешта со кои ќе има чувство на сигурност,простор за самоволно дејствување и потребни средства со кои ќе може да егзистира flower
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by kjara on Саб Апр 12, 2008 4:48 am

Dvizhenje!
avatar
kjara
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 61
Age : 37
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : sloboden umetnik
Registration date : 2008-04-09

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by ast3rix on Саб Апр 12, 2008 6:42 pm

Najgolem prijatel i najgolem neprijatel koj sakal ili nejkel uvek e pokraj tebe!

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by Dzordz on Саб Апр 12, 2008 11:20 pm

ЖИВОТОТ Е БОЛЕСТ КОЈ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ СЕКСОТ ХЕХЕХЕ
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by katerinche on Нед Апр 20, 2008 4:38 pm

Spored mene zivotot e postojan stremez da se postigne neshto, da se napravi neshto i da se bide neshto. Site luge imaat razlichni ambicii i razlichni gledishta za toa shto sakaat da postignat vo zivotot. Za nekogo e dovolno da si obezbedi sredstva za prehranuvanje i da bezdelnichi cel zivot, a drugi pak sekogash se stremat kon novi intelektualni, profesionalni i lichni ambicii i smetaat deka sekogash mozat poveke od toa shto go postignale i se obiduvaat da napravat poveke. Za nekoi luge karierata e na prvo mesto, za drugi semejstvoto, no sepak site neshto se obiduvaat da postignat. No za se vo zivotot shto sakame da napravime ili da postigneme morame da napravime odredeni otkazuvanja od neshto ili takanarecheni "zrtvi", megutoa jas smetam deka se isplatlivi tie zrtvi. Na krajot na kraishtata sekoj si ima nekoja smisla vo zivotot i sam si ja odreduva taa smisla, odnosno kratko kazano zivotot ima smisla.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by Duki on Чет Мај 29, 2008 1:50 pm

imaa vremeeeee svakii dn se desaaa po nestoooo akoo mislim od seaaa.................................. eheheheheee
avatar
Duki
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 26
Age : 25
Местолокација : TETOVO AJDUCKOOOOOO MAAAALOOO
Job/hobbies : listening to music, MSN,dancing,roller skating,singing and spending my timeee with my friends(fe)
Humor : looking for a perfect girl ?,,,mhmhmhmhm go buy yourself a BARBIE DOLL
Registration date : 2008-03-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/fe_6

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by GANGY on Чет Мај 29, 2008 3:44 pm

zivotot e borba(gluposti) zosto se boram da ziveam koga samo ziveam da se bora
Svetot e scena,a zivotot nastap vo nea...doagas,gledas i si odis.
avatar
GANGY
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 13
Age : 24
Местолокација : nekade na ulica
Job/hobbies : pisuvanje rap txtovi,
Humor : :D:D:D
Registration date : 2008-05-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by Dzordz on Сре Јун 25, 2008 4:23 pm

СТАНИ,ОПСТАНИ И НЕСТАНИ
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by *princess*legijata* on Вто Апр 07, 2009 7:59 pm

hmm... zivoto za mene ne e niso posebno ... site ziveat ama sekoj na razlican nacin
retki sa tija so stvarno sa ga osetile zivoto ... mn zivejat u uslovi u koi bi bilo podobro da ne zivees uopste
nekoj zivejat za mn kratko ... tamn kad vides za so vrede da zivees i op.. zivoto ti se lizne od rukite Sad Crying or Very sad

mislu deka u zivoto treba da gu najdes smislata na zivoto a spored mene smislata na zivoto e da ne se predavas u teskite momenti ... junacite se poznavat u teskoto i najvazno e kad ke padnes da znaes kako da stanes i da produzes so zivoto ... a i da misles na drugite i da pomognes u sekoja mozna prilika Very Happy
avatar
*princess*legijata*
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 19
Age : 24
Местолокација : kratovo
Job/hobbies : basketball
Registration date : 2009-04-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што претставува животот за вас?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот