Nokia 6212 classic

Go down

Nokia 6212 classic

Пишување by ast3rix on Пет Апр 18, 2008 1:37 pm

Nokia го објави својот најнов мобилен телефон, моделот 6212
classic, кој меѓу другото може да се пофали и со поддршка за near field
communication (NFC), oдносно со наредната генерација на мобилно
поврзување базирано на Bluetooth.


Бидејќи NFC сеуште не е раширен, за идните корисници на овој модел
повеќе значење ќе имаат податоците дека ова е quad-band GSM/GPRS/EDGE
телефон со поддршка за dual-band UMTS, има TFT дисплеј со големина од 2
инчи и QVGA резолуција, 2 мегапикселна камера и слот за мемориска
картичка до 4 GB.

Nokia 6212 classic работи на Symbian S40 платформата, има поддршка за
стерео Bluetooth и вградено FM радио, а на пазарот ќе се појави во
третиот квартал од годинава.


_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот