Дух и душа!

Go down

Дух и душа!

Пишување by Mickey on Нед Јан 20, 2008 9:17 pm

Дух. Генералниот концепт вели дека опфаќа негова дефиниција како немерлива енергија индивидуално присутна во сите живи суштества.

Душа. Генералниот концепт опфаќа вечност, и тоа преку присуство во претходни и наредни животи.
Што мислите?

Верувате дека постојат, едното, ниедно или и двете?

И дали можете да направите јасна споредба на нивната поврзаност, функција?
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот