Nokia XpressMusic 5320 и 5220

Go down

Nokia XpressMusic 5320 и 5220

Пишување by ast3rix on Сре Апр 23, 2008 1:03 pm

Nokia официјално објави два нови музички ориентирани модели
од XpressMusic серијата: Nokia 5320 кој е S60 Symbian смартфон и Nokia
5220 кој е базиран на S40 корисничкиот интерфејс.

Nokia 5320 XpressMusic е 3G/HSDPA паметен телефон кој
е музички ориентиран уред. Има стерео Bluetooth (A2DP), стерео ФМ радио
и 3.5 милиметарски стандарден аудио приклучок. Nokia соопшти дека има и
посебен аудио чип за подобар аудио квалитет (кој по обичај е слабост
кај моделите на Nokia).

Nokia 5320 XpressMusic има 2 мегапикселна камера (без автоматски фокус)
и TFT дисплеј со големина од 2 инчи и QVGA резолуција кој прикажува 16М
бои, а на пазарот ќе биде достапна од третот квартал годинава во две
комбинации на бои: црно/сина и црно/црвена, по препорачана цена од
околу 220 евра.Nokia 5220 XpressMusic има дебелина од само 10,5
милиметри, стерео ФМ радио со RDS, стерео Bluetooth (A2DP), 3.5
милиметарски аудио приклучок и слот за microSD мемориска картичка.
Камерата е со резолуција од 2 мегапиксели, дисплејот е со големина од 2
инчи и приказ на 262К бои.

Nokia 5220 XpressMusic ќе се појави од третиот квартал годинава по препорачана цена од околу 160 евра.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Nokia XpressMusic 5320 и 5220

Пишување by ast3rix on Сре Апр 23, 2008 1:07 pm

Sve nesho novoive Nokia modeli mi licha na SonyEricsson (mislim na dizajn) ili na nesho iskombinirano...I don't like it!

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Nokia XpressMusic 5320 и 5220

Пишување by Kopac on Сре Апр 23, 2008 9:38 pm

Inace Nokia Go Izbrkale Nivniot Star Dizajner Poso Gi Prael Ka "CIGLE" I Ovja Noviov Im E SUTRAK BEZ IDEA Pa Si Krade Po Malce !!! Takov Mu E Stilot
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Re: Nokia XpressMusic 5320 и 5220

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот