Philips X800 и Xenium X-Connect

Go down

Philips X800 и Xenium X-Connect

Пишување by ast3rix on Сре Мај 14, 2008 7:20 pm

Се чини дека заспаниот Philips конечно се разбуди. Компанијата претстави два нови модели на мобилни телефони - Х800 и Xenium Х-Connect. Philips X800 e првиот уред на оваа компанија кој има 2.9 инчен целосно осетлив дисплеј на допир со 262К бои, а освен големата резолуција од 240 х 400 пиксели, може да се пофали и со препознавање на ракопис. Овој мобилен телефон има камера со резолуција од 2 мегапиксели и автоматски фокус и читач на документи.
Philips ги најави и прелиминарните информации за нивниоит Xenium Х-Connect, кој допрво треба да се појави. Уредот работи на Windows Mobile 6 оперативниот систем и има уште поголем, 3 инчен дисплеј, поддршка за GPRS/UMTS/HSDPA, но не и за Wi-Fi. Xenium Х-Connect има и вграден GPS приемник, поддршка за Bluetooth, слот за microSD мемориска картичка и USB.


_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот