"Далеку од очи, далеку од срце!"

Go down

"Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by ast3rix on Пон Jул 07, 2008 10:48 am

"Далеку од очи, далеку од срце!" Сметате ли дека оваа изрека е точна? Дали сметате дека би ви помогнало, или веќе ви помогнало вакво нешто...???

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by Daci on Пон Jул 07, 2008 11:00 am

И ја сам једном љубио цуру која је живела далеко Very Happy
Целосно вистинита поговорка, на почетокот е све ок мислиш ќе ја биде, ама со тек на време од ка не се гледаш со партнерот, од ка немаш контак окце у окце итн, врската почнуе да ослабнуе и све со ред...Very Happy

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by sanji4ka on Пон Jул 07, 2008 5:46 pm

abe shoznam ..mislim deka do negdee nee take deka ako ti e daleku od oci pa daleku ti e i od srce..t.e so vika daci so tek na vreme se odviknuash am toa znaci deka ne si ja sakal licnosta so srce tuku ti bila samo navika ...A LJUBOVTA NEE NAVIKI TUKU CUSTVO
avatar
sanji4ka
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 227
Age : 27
Местолокација : in your heart
Humor : :-D
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by 777 on Пон Jул 07, 2008 7:19 pm

sanji4ka напиша:abe shoznam ..mislim deka do negdee nee take deka ako ti e daleku od oci pa daleku ti e i od srce..t.e so vika daci so tek na vreme se odviknuash am toa znaci deka ne si ja sakal licnosta so srce tuku ti bila samo navika ...A LJUBOVTA NEE NAVIKI TUKU CUSTVO

There's no such thing as love. Не да не е навика, навика невидена е. Smile
Целосно се слагам со поговорката.
avatar
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 31
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by Mickey on Вто Jул 08, 2008 5:30 am

sanji4ka напиша:abe shoznam ..mislim deka do negdee nee take deka ako ti e daleku od oci pa daleku ti e i od srce..t.e so vika daci so tek na vreme se odviknuash am toa znaci deka ne si ja sakal licnosta so srce tuku ti bila samo navika ...A LJUBOVTA NEE NAVIKI TUKU CUSTVO
Hehhe mnogu jasno... ma da nije sve tako sivvo... ja bi go definiral... kao
ako nema plus i minus spoj, NEMIT STRUJA Wink) taka da toa e toa

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Нед Jул 27, 2008 10:13 am

sanji4ka напиша:abe shoznam ..mislim deka do negdee nee take deka ako ti e daleku od oci pa daleku ti e i od srce..t.e so vika daci so tek na vreme se odviknuash am toa znaci deka ne si ja sakal licnosta so srce tuku ti bila samo navika ...A LJUBOVTA NEE NAVIKI TUKU CUSTVO

Mlada si duso uste...i ja na tvoj godine mislev deka magareto leta Very Happy

Pogovorkata e tocna (inace ne bi bila pogovorka:) ) Ako ti e daleku od srce, prasanje na vreme e samo kolku toa ce opstane, kogaj togaj ce go snema.
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by ast3rix on Пон Jул 28, 2008 1:59 am

LittLe FoOL напиша:
sanji4ka напиша:abe shoznam ..mislim deka do negdee nee take deka ako ti e daleku od oci pa daleku ti e i od srce..t.e so vika daci so tek na vreme se odviknuash am toa znaci deka ne si ja sakal licnosta so srce tuku ti bila samo navika ...A LJUBOVTA NEE NAVIKI TUKU CUSTVO

Mlada si duso uste...i ja na tvoj godine mislev deka magareto leta Very Happy

Pogovorkata e tocna (inace ne bi bila pogovorka:) ) Ako ti e daleku od srce, prasanje na vreme e samo kolku toa ce opstane, kogaj togaj ce go snema.

хахаха Smile Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Smile Магарето летаааа, кравата плете чорапе, а телето буљи у шарена врата Laughing Laughing Laughing ...

...поговорката според мене е делумно точна, релативна, меѓутоа не е перманентно решение се додека не се надополни од трето лице, (евентуално четврто Smile), во кооператива со лицето кое ја применува поговорката врз себе!

gagagagagagaga Laughing Laughing Laughing Е У Рекааааааа! Idea cherry

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Пон Jул 28, 2008 3:26 pm

pa ne bi rekla deka e delumno tocna... ja ne znam niedna vrska koga izdrzala pod takvi okolnosti Smile
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by ast3rix on Пон Jул 28, 2008 10:05 pm

LittLe FoOL напиша:pa ne bi rekla deka e delumno tocna... ja ne znam niedna vrska koga izdrzala pod takvi okolnosti Smile

Да не ги мешаме термините да сакаш некого т.е да бидеш заљубен незначи дека треба да си сеуште во врска со него!

Чувствата повторно многу брзо може да заживеат...

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Чет Jул 31, 2008 11:18 pm

ast3rix напиша:
Да не ги мешаме термините да сакаш некого т.е да бидеш заљубен незначи дека треба да си сеуште во врска со него!

Чувствата повторно многу брзо може да заживеат...


Ne mislev bukvalno da ides, tuku kako i da e, povrzan si na nekoj nacin so toj/taa so go/ja sakas....
Moza da zazivea ama tesko deka ce gi zazivee istata licnost...na takva dalecina moze da gi zazivee sosema druga licnost sto ispagja deka pogovorkata e tocna
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by ast3rix on Пет Aвг 01, 2008 2:29 am

LittLe FoOL напиша:
ast3rix напиша:
Да не ги мешаме термините да сакаш некого т.е да бидеш заљубен незначи дека треба да си сеуште во врска со него!

Чувствата повторно многу брзо може да заживеат...


Ne mislev bukvalno da ides, tuku kako i da e, povrzan si na nekoj nacin so toj/taa so go/ja sakas....
Moza da zazivea ama tesko deka ce gi zazivee istata licnost...na takva dalecina moze da gi zazivee sosema druga licnost sto ispagja deka pogovorkata e tocna

...како што кажав зависи од повеќе фактори...а од љубов до љубов има разлика...колку знаеш и како знаеш да сакаш зависи од твојота личност...што значи кога се збори за живо битие флексибилноста на проблемот мора да биде до највисок степен, посебно кога се зборува за емоции...така да точно е дека поговорката "држи вода" но не е точно дека секогаш е така!

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Саб Aвг 02, 2008 4:21 am

ast3rix напиша:
...како што кажав зависи од повеќе фактори...а од љубов до љубов има разлика...колку знаеш и како знаеш да сакаш зависи од твојaта личност...што значи кога се збори за живо битие флексибилноста на проблемот мора да биде до највисок степен, посебно кога се зборува за емоции...така да точно е дека поговорката "држи вода" но не е точно дека секогаш е така!


bas take...od licnost do licnost ima razlika i bas zaradi toa vikam deka epten retko koj izdrzue na takva dalecina, bar od toa so ja sum cula i videla do sea...
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by katerinche on Нед Aвг 10, 2008 8:05 pm

Јас се сложувам со поговорката. Инаку да бидеме реални ниедна љубов нема ист интензитет во првата година и после 15 години. Како и да е ако на почетокот била чиста љубов, подоцна станува навика, сакале ние или не, можеби не е само навика меѓутоа и љубовта која што сеуште трае не е иста како порано.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 14, 2008 2:41 pm

katerinche напиша:Јас се сложувам со поговорката. Инаку да бидеме реални ниедна љубов нема ист интензитет во првата година и после 15 години. Како и да е ако на почетокот била чиста љубов, подоцна станува навика, сакале ние или не, можеби не е само навика меѓутоа и љубовта која што сеуште трае не е иста како порано.

Normalno deka ne e ista, ni pa moze da bide ista... Vremeto si go prae svoeto, a i godinete.
Ne moze da bide isto koga so nekoj si 1,2 i koga si 15 god kako so vikas... Proagjate mnogu vreme zaedno take da ne e ko na pocetokot.
Ali sve toa ne znaci deka i posle tolku vreme ljubovta ne e ljubov....kolku i da prerasnala u navika ili proslo vreme, ako e vistinska ljubov, ce trae zasekogas.
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by katerinche on Саб Aвг 16, 2008 4:39 am

LittLe FoOL напиша:
katerinche напиша:Јас се сложувам со поговорката. Инаку да бидеме реални ниедна љубов нема ист интензитет во првата година и после 15 години. Како и да е ако на почетокот била чиста љубов, подоцна станува навика, сакале ние или не, можеби не е само навика меѓутоа и љубовта која што сеуште трае не е иста како порано.

Normalno deka ne e ista, ni pa moze da bide ista... Vremeto si go prae svoeto, a i godinete.
Ne moze da bide isto koga so nekoj si 1,2 i koga si 15 god kako so vikas... Proagjate mnogu vreme zaedno take da ne e ko na pocetokot.
Ali sve toa ne znaci deka i posle tolku vreme ljubovta ne e ljubov....kolku i da prerasnala u navika ili proslo vreme, ako e vistinska ljubov, ce trae zasekogas.

Да, ќе трае, ако се заедно, ама ако не се, се ќе избледи и единствено можеби ќе остане само како спомен за некоја љубов која што не успеала, а можеби и ќе се заборави (во зависност од карактерот на личноста и од тоа колку таа љубов била искрена).
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by LittLe FoOL on Нед Aвг 17, 2008 12:52 pm

katerinche напиша:
Да, ќе трае, ако се заедно, ама ако не се, се ќе избледи и единствено можеби ќе остане само како спомен за некоја љубов која што не успеала, а можеби и ќе се заборави (во зависност од карактерот на личноста и од тоа колку таа љубов била искрена).


Ова више отавара друга тема т.е. времето лечи све... точно дека зависи од личноста али ја мислим дека каква и да била љубовта, времето си го прае своето...
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: "Далеку од очи, далеку од срце!"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот