Љубов без секс..

Go down

Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Чет Jул 31, 2008 11:48 pm

Насловот е сосема јасен...
Според вас, дали постои љубов без секс?
Дали, ако постои, таквата љубов (или врска) може да опстане?
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Daci on Пет Aвг 01, 2008 2:30 am

Теоретски е возможно да постои...али практично....хмммммммм...чисто сумљам Very Happy

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Саб Aвг 02, 2008 4:15 am

Ja mislim deka moze da postoi u nekoj epten retki slucaevi ali samo kratko, takvata vrska ne tera dolgo
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Kopac on Нед Aвг 03, 2008 3:06 pm

LittLe FoOL напиша:Ja mislim deka moze da postoi u nekoj epten retki slucaevi ali samo kratko, takvata vrska ne tera dolgo

I Agree
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Пон Aвг 04, 2008 1:01 pm

Kopac напиша:
LittLe FoOL напиша:Ja mislim deka moze da postoi u nekoj epten retki slucaevi ali samo kratko, takvata vrska ne tera dolgo

I Agree

cheers cheers cheers
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by katerinche on Нед Aвг 10, 2008 8:01 pm

Може да постои, ама не и да опстане подолг период. Сексот е еден од најбитните сегменти во врската, како што е и меѓусебната почит. Исто како што би се распаднала некоја врска доколку нема меѓусебна почит, така ќе се распадне и доколку нема секс.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 14, 2008 2:43 pm

katerinche напиша:Може да постои, ама не и да опстане подолг период. Сексот е еден од најбитните сегменти во врската, како што е и меѓусебната почит. Исто како што би се распаднала некоја врска доколку нема меѓусебна почит, така ќе се распадне и доколку нема секс.

Mislim deka e sosema pogresno pocitta i seksot da gi stavas na isto ramniste.... ednostavno megju tija dva poima nema sporedba
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by katerinche on Саб Aвг 16, 2008 4:33 am

LittLe FoOL напиша:
katerinche напиша:Може да постои, ама не и да опстане подолг период. Сексот е еден од најбитните сегменти во врската, како што е и меѓусебната почит. Исто како што би се распаднала некоја врска доколку нема меѓусебна почит, така ќе се распадне и доколку нема секс.

Mislim deka e sosema pogresno pocitta i seksot da gi stavas na isto ramniste.... ednostavno megju tija dva poima nema sporedba


Се сложувам дека нема споредба, затоа што сексот и почитта се два сосема различни облици на меѓучовечки однос, ама споредбата ја дадов само како банален пример со кој што сакав да го доловам значењето на сексот во една врска. Не викам дека ако одма партнерите немаат секс врската нема да успее, туку дека доколку воопшто немаат и после подолг период, тогаш дефинитивно нема да успее, без разлика што љубовта била во прашање, ако воопшто била. Ова, ако воопшто била, го кажав затоа што според мене, ако јас сум заљубена во некого, нормално е дека би сакала да бидам со него, да ме сака, да ме почитува, исто како и јас него, но секако би сакала и да имам секс со него.
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Mickey on Саб Aвг 16, 2008 4:35 am

ja pa mislim deka nema vrska

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Нед Aвг 17, 2008 12:58 pm

katerinche напиша:
Не викам дека ако одма партнерите немаат секс врската нема да успее, туку дека доколку воопшто немаат и после подолг период, тогаш дефинитивно нема да успее, без разлика што љубовта била во прашање, ако воопшто била.


Ја мислим дека ако е љубов у прашање, не гледам причина зашо не би имале и секс у врската ама ипак некој људи си имаа свој причине. Како и да е, у таков случај, љубовта не игра некоја улога, само ќе биде причина тоа да трае подолго али когај-тогај ќе прекине
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Dzordz on Нед Aвг 17, 2008 11:08 pm

љубов без секс е исто како кока кола без шише,сексот е единственото нешто кое ја држи врската свежа.
Ај објаснете ми(ако може)-дали би ви било мило секој ден да слушате како ви велат дека ве сакаат или да имате по пет оргазми на ден...што мислите што би било она вистинското....теоријата или праксата?? Question
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 35
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 21, 2008 3:25 am

Dzordz напиша:љубов без секс е исто како кока кола без шише,сексот е единственото нешто кое ја држи врската свежа.
Ај објаснете ми(ако може)-дали би ви било мило секој ден да слушате како ви велат дека ве сакаат или да имате по пет оргазми на ден...што мислите што би било она вистинското....теоријата или праксата?? Question

Pa ne bi rekla deka e edinstvenoto ali ipak sekoj si ima svoe mislenje...
A za ova poslednovo - teorija ili praksa, dzabe ti e teorijata ako istoto ne go pokazes prakticno... Kako od toa "te sakam" take i sve so red natamu
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Dudi4kA on Сре Ное 26, 2008 3:29 pm

mislam deka moze da se odrzi vrska bez sex zosto da ne?ako ima ljubov se kje bide ubavo interesno i bez sex a i sexot kje si dojde samo po sebe posle nekoe vreme no sepak mislam deka moze lvrskata da opstoi i bez sex:)
avatar
Dudi4kA
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 10
Age : 28
Местолокација : tetovo
Job/hobbies : student
Registration date : 2008-11-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов без секс..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот