Што би избрале, карактер или убавина?

Go down

Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Daci on Нед Aвг 17, 2008 11:40 am

Интересно прашање за сите. Smile
Замислете си од една страна имате партнер што е убав, згоден, но има особини на неверство, неискреност и сл.
Од друга страна имате обичен партнер од просечна фамилија, но добар, културен, фин, но меѓутоа не е многу многу убав, па ако сакате наречете го и грд...
Вашиот избор е... Smile

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Нед Aвг 17, 2008 12:49 pm

Дефинитивно би избрала карактер зашто лепотата е пролазна. Џабе е ако е убав, топ, лепотан на мајка ... таквите само ко украс да ги носиш до тебе. Ако се работа за авантура, обична забава, може да се решим за лепотан и карактерот да не ми биде битен до толку ама ако се работа за нешто постабилно, дефинитивно карактерот.
А башка кај нас, а и пошироко се покажа дека лепотаните немаа грам мозок...да не им е лепотата кузнае женска дал ќе фатеја...
Па не викаа за џабе - Господ у нешо дава ама у нешо зема...некому со л'јца, некому со кутлача Very Happy Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Dzordz on Нед Aвг 17, 2008 11:03 pm

Јас би ја избрал убавината на карактерот,кај некоја убава девојка со психичко растројство
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 35
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Сре Aвг 20, 2008 11:22 am

Ја би за од двете по малце Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Aвг 21, 2008 3:22 am

ast3rix напиша:Ја би за од двете по малце Smile

em mi iska, em mi stiska rabotava Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Чет Aвг 21, 2008 12:18 pm

LittLe FoOL напиша:
ast3rix напиша:Ја би за од двете по малце Smile

em mi iska, em mi stiska rabotava Very Happy

Ама ја реков по малце не по многу... Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Пет Aвг 22, 2008 9:20 pm

ast3rix напиша:
Ама ја реков по малце не по многу... Smile

Нема врска, сакаш двете... ц ц ц ненаситен Razz lol!
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by ast3rix on Пет Aвг 22, 2008 10:08 pm

LittLe FoOL напиша:
ast3rix напиша:
Ама ја реков по малце не по многу... Smile

Нема врска, сакаш двете... ц ц ц ненаситен Razz lol!


Епа јебига сеа Rolling Eyes излеа таков сум...!!! Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by LittLe FoOL on Саб Aвг 23, 2008 12:31 pm

ast3rix напиша:
Епа јебига сеа Rolling Eyes излеа таков сум...!!! Smile

Aj ce ti projde... ce najdes nekoja so ima dve u edno Wink Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Dudi4kA on Сре Ное 26, 2008 3:27 pm

definitivno bi izbrala karakter a ne ubavina bidejkji ubavinata e minliva rabota,a odnesuvanjeto i karakterot se mnogu bitni raboti koi go pravat covekot covek odnosno necovek:)
avatar
Dudi4kA
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 10
Age : 28
Местолокација : tetovo
Job/hobbies : student
Registration date : 2008-11-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што би избрале, карактер или убавина?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот