Биди "зол" за да те ценат!?

Go down

Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by ast3rix on Пон Окт 06, 2008 8:47 pm

Сте ја слушнале ли оваа изрека или пак можеби ја применувате. Сметате ли луѓето дека повеќе ќе ве ценат доколку бидете "зол", окрутен, некултурен или со еден збор ако ги третирате како "ѓубре"!? Има ли вистина во ова? Кој е вашиот став?

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 06, 2008 12:15 am

Ја оваја изрека би ја преформулирала - "како свите со тебе,таке и ти со нив" па ако другите ме третираа мене ко ѓубре, не гледам причина зошто ја би била фина, ама пак тоа не значи дека ќе те цени.
Некој за да те цени, треба да заслужиш, а не веруем дека со такво понашање ќе успееш...ипак свекаков народ има Rolling Eyes
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by 777 on Нед Ное 09, 2008 5:45 am

Very trve!
avatar
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 31
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by Mickey on Нед Ное 16, 2008 9:31 pm

ne mora da znaci... treba da znaes so kogo treba da bides ajvan Very Happy

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by Dudi4kA on Чет Ное 27, 2008 4:57 pm

ne se slazem so toa deka ako bides"zol"svite kje te cena,ok, moze kje te cena ama toa kje bide stravopocit a ne pocit kon vistinski covek!mislim deka treba da bidemo takvi kakvi sto smo a ne da glumimo nesto sto ne smo Smile
avatar
Dudi4kA
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 10
Age : 28
Местолокација : tetovo
Job/hobbies : student
Registration date : 2008-11-26

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by *princess*legijata* on Вто Апр 07, 2009 7:12 pm

hh Razz
ja ovaj izreka prv put gu slusam ... ama inace ne mislu deka toj e tocno ... ako bides los tga lugjeto ke ti pravat lice deka te pocituet ama toj samo nekoi koi ti se plasat a drugite moz i da ti kazat fuck off tapshanje gagaga
avatar
*princess*legijata*
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 19
Age : 25
Местолокација : kratovo
Job/hobbies : basketball
Registration date : 2009-04-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Биди "зол" за да те ценат!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот