Ви сметаат ли пушачите?

Go down

Ви сметаат ли пушачите во ваша близина?

29% 29% 
[ 29 ]
47% 47% 
[ 47 ]
24% 24% 
[ 24 ]
 
Општо гласови : 100

Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by ast3rix on Пон Окт 06, 2008 8:54 pm

Ви сметаат ли луѓето што пушат во ваша близина? -вашите пријатели, другари, колеги, дечко/девојка...? Што превземате или би превзеле доколку ви сметаат, дали би им го ускратиле нивното пушачко право или бе се помириле со фактот, или пак можеби би пробале да најдете некоја заедничка средина???

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by Zombie on Пон Ное 03, 2008 7:16 pm

Не многу ама... мислам дека не е доволна причина да некого осудувам оти го загрозува моето здравје...
avatar
Zombie
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 27
Age : 38
Местолокација : Macedonia
Job/hobbies : None
Registration date : 2008-05-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by Bosko LFC on Пон Ное 03, 2008 8:00 pm

naviknat sum, a inace nepusim (ni toa ni toa) Very Happy:D
avatar
Bosko LFC
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 46
Age : 28
Местолокација : Tetoo nase
Job/hobbies : Job mi je da navijam za Liverpul a hobbie mi e da se izderavam ka ce primimo ili dademo gol :D
Registration date : 2008-11-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by Kopac on Пон Ное 03, 2008 8:04 pm

Seedno Mi E Ama Koj E Premnogu Zagushlivo Vise Koj Ne Se Sedi Mi Smeta Mnogu A Pocesto E Take..
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 06, 2008 12:00 am

ми смета у одредени ситуацие....на пример многу мрзим да пуши некој додека јадем, тоа нема смисла, а за у други ситуацие не толку, се издржуе
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by ast3rix on Чет Ное 06, 2008 2:05 am

LittLe FoOL напиша:ми смета у одредени ситуацие....на пример многу мрзим да пуши некој додека јадем, тоа нема смисла, а за у други ситуацие не толку, се издржуе

...па добро и ја сум пушач али ми смета коај некој пуши дур јадем...тоа не е бон-тон...Smile...посебно ми смета, кога некој го остава цигарето у пепељара да ми чади у нос и увек се "дерем": ако пушиш пуши не ми прај скара овде Laughing ...

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 06, 2008 3:30 pm

ast3rix напиша:
па добро и ја сум пушач али ми смета коај некој пуши дур јадем...тоа не е бон-тон...Smile...посебно ми смета, кога некој го остава цигарето у пепељара да ми чади у нос и увек се "дерем": ако пушиш пуши не ми прај скара овде Laughing ...


Па сега, ја тоа го кажав како пример зашо не сум видела ја нигде некој да го почитуе тој бон-тон туку си тера кој како му е арно и тоа под изговор - "многу било слатко цигаре после јадење" Evil or Very Mad
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by gjavolche on Пет Фед 13, 2009 12:31 am

Мрзам непушачи кои вриштат-аман тргни ми ја цигарава и такви безврска филмови ! (пошто ја сум пушач 10 год)
avatar
gjavolche
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Female
Број на мислења : 172
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : umetnost,knigi,filmovi,muzika,laf-muabet....
Registration date : 2008-04-08

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by *princess*legijata* on Вто Апр 07, 2009 7:15 pm

mene mi e seedno... nivni zivot e... ako niv ne im smeta mene pa uste pomalku... nemam niso protiv pusaci ... clown
avatar
*princess*legijata*
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 19
Age : 25
Местолокација : kratovo
Job/hobbies : basketball
Registration date : 2009-04-07

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ви сметаат ли пушачите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот