Дали цигарите се луксуз?

Go down

Дали цигарите се луксуз?

20% 20% 
[ 1 ]
60% 60% 
[ 3 ]
20% 20% 
[ 1 ]
 
Општо гласови : 5

Дали цигарите се луксуз?

Пишување by ast3rix on Вто Окт 07, 2008 8:32 pm

Цената на цигарите во европските земји достигнуваат енормни цени од 15-20 евра за кутија па и повеќе, се со цел да се намали бројот на пушачи со што индиректно се прави цигарите да станат еден вид луксуз. И во Македонија цената на цигарите на неколку пати се зголемуваше и е со тенденции сеуште да расте согласно, европските закони и правила. Сметате ли дека цигарите се или стануваат луксуз во светот и во Македонија?

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали цигарите се луксуз?

Пишување by Bosko LFC on Пон Ное 03, 2008 9:02 pm

ja ne pusim....neka kaza tija so pusa Very Happy
avatar
Bosko LFC
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 46
Age : 28
Местолокација : Tetoo nase
Job/hobbies : Job mi je da navijam za Liverpul a hobbie mi e da se izderavam ka ce primimo ili dademo gol :D
Registration date : 2008-11-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали цигарите се луксуз?

Пишување by Daci on Пон Ное 03, 2008 10:08 pm

Па мислим дека со тек на време ќе се зголеми цената на цигарињава, така да ќе стана луксуз...

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали цигарите се луксуз?

Пишување by Bosko LFC on Вто Ное 04, 2008 12:41 am

pa vise e baegji zgolemena u zadnjive 3 godine.....porano znaem rodeo bese 30 tace?
avatar
Bosko LFC
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 46
Age : 28
Местолокација : Tetoo nase
Job/hobbies : Job mi je da navijam za Liverpul a hobbie mi e da se izderavam ka ce primimo ili dademo gol :D
Registration date : 2008-11-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали цигарите се луксуз?

Пишување by LittLe FoOL on Сре Ное 05, 2008 11:51 pm

Сега за сега баш и не са некој луксуз иако се зголемуе ценава од време на време, али ако продолжимо да ги следимо европскиве стандарди, богами ќе биде луксуз.
Ај па може тоа ќе биде причина људиве да се откажа Smile
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали цигарите се луксуз?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот