Вино!

Go down

Омилено вино?

17% 17% 
[ 1 ]
67% 67% 
[ 4 ]
16% 16% 
[ 1 ]
 
Општо гласови : 6

Вино!

Пишување by ast3rix on Сре Окт 08, 2008 11:36 am

Вино, црвено или бело, со сок или чисто, со пријатели или сам- секогаш во него е вистината Laughing (In vino veritas) kamenja . Значи тука се за нај божествениот пијалак на сите времиња, неговото височество "Вино".

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вино!

Пишување by 777 on Саб Ное 01, 2008 8:45 pm

Црвено 4 life.
avatar
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 31
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вино!

Пишување by Bosko LFC on Пон Ное 03, 2008 8:03 pm

Vitac zlaten (od socijalnive vina, toa mi je najbolje) a inace Alexandria ili T'ga za Jug nikad ne sa na odmet! Very Happy:D
avatar
Bosko LFC
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 46
Age : 28
Местолокација : Tetoo nase
Job/hobbies : Job mi je da navijam za Liverpul a hobbie mi e da se izderavam ka ce primimo ili dademo gol :D
Registration date : 2008-11-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вино!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот