Машкото секогаш прво приоѓа...?

Go down

Машкото секогаш прво приоѓа...?

Пишување by ast3rix on Сре Окт 08, 2008 9:42 pm

Мислите ли дека машкото секогаш прво треба да и пријде на девојката, зошто да/не? Мислите ли дека поради овој "обичај" или стереотип, многу девојки/дечковци сте "изгубиле"? Би промениле ли нешто или вака е вистинското...?

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Машкото секогаш прво приоѓа...?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 27, 2008 5:54 pm

Не мислим дека треба увек мушкото прво да приоѓа, нема посебно правило за тоа...за да пријдеш некому нема веза од кој пол си...
Али сум слушала многу женски што си имаа таков обичај, чекаа, чекаа па се чуда после зашто друга фатил...
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот