Имево ме асоцира на...!?

Go down

Имево ме асоцира на...!?

Пишување by ast3rix on Вто Окт 14, 2008 2:11 pm

На што ве асоцираат/ потсеќаат одредени имиња? Значи пишете го името и пишете на што ве потсетува во прв план Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 06, 2008 12:26 am

најчесто ме асоцираа на људи и на ситуацие... а не знам на што би друго Very Happy
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by ast3rix on Чет Ное 06, 2008 2:13 am

...па добро идејата ми беше да се наведуваат конкретни примери, нормално без навреда Smile...

...пример мене Игор незнам зашто ама ме потсеќа на зелено, таке некако зелено ми е имево Very Happy LOL или Владимир пример некако ми е Руско, ме потсеќа на Русија на некој руски збор Smile...за другите понатаму...Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by LjaLjo on Чет Ное 06, 2008 2:53 am

sakas da mi kazes deka ja ti licim na RUS? Smile)))
avatar
LjaLjo
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 259
Age : 31
Местолокација : Ajducko Maalo - Tetovo - Makedonija
Job/hobbies : Kickin Fat Lyrics
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/genocidub

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by ast3rix on Чет Ное 06, 2008 3:13 am

LjaLjo напиша:sakas da mi kazes deka ja ti licim na RUS? Smile)))

gagaga јок бе...забраев да напоменем...мислим дека 80-90% името незначи дека стварно му одговара и го опишуе чуекот како таков иначе Љаљо ми личи на Љаљо наш Македонски makedonce

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by LjaLjo on Чет Ное 06, 2008 12:49 pm

hahahahahhahahahahahahahahaha
avatar
LjaLjo
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 259
Age : 31
Местолокација : Ajducko Maalo - Tetovo - Makedonija
Job/hobbies : Kickin Fat Lyrics
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/genocidub

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by Daci on Саб Ное 08, 2008 7:12 pm

Миле ме потсеќа на свежа детска мокраќа!!! Smile

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 27
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 27, 2008 5:06 pm

Daci напиша:Миле ме потсеќа на свежа детска мокраќа!!! Smile

gagaga lol! lol!
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by Daci on Саб Фед 14, 2009 1:02 pm

Марина ме потсеќа на драм 'н' ж Very Happy

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 27
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Имево ме асоцира на...!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот