Шпанија ќе гостува во Македонија!!!

Go down

Шпанија ќе гостува во Македонија!!!

Пишување by ast3rix on Сре Ное 05, 2008 8:41 pmМакедонската Фудбалска Федерација е во преговори со Шпанскате Федерација за пријателски натпревар на Градски кој ќе треба да се одигра во август следната година.


Првите луѓе на нашата Федерација ќе го донесат Европскиот Шампион на Градски следната година.

Преговорите помеѓу двете страни се во напредна фаза и Шпанците се сложуваат да играат во август иако точниот датум сеуште не е договорен.

ФФМ посакува со гостуваањето на Шпанците да го прослави своето 60 годишно постоење како и да се одбележи 100 годишнината од фудбалот во Македонија.

Црвента Фурија би требало да дојде на Градски со својот најсилен состав а за очекување е тогаш да биде пуштена во употреба и комплетно реновираната Северна Трибина.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Шпанија ќе гостува во Македонија!!!

Пишување by Kopac on Чет Ное 06, 2008 4:07 pm

Македонската Фудбалска Федерација е во преговори со Шпанскате Федерација за пријателски натпревар на Градски U TETOVO ! кој ќе треба да се одигра во август следната година.
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот