Европско Првенство Ракомет - (Ж)

Go down

Европско Првенство Ракомет - (Ж)

Пишување by ast3rix on Пет Ное 21, 2008 12:14 pmОд 02 до 14 Декември во Македонија поточно во Скопје и Охрид ќе се одржи 8-то европско првентсво во ракомет за жени. Натпреварите ќе се одиграа во двете спортски сали во Скопје и Охрди "Борис Трајковски" и "Билјанини Извори". На првенството ќе настапат 16 репрезентации, во следнив распоред по групи:

Група 1: Norway, Russia, France, Germany
Група 2: Hungary, Sweden, Croatia, Portugal
Група 3: Spain, Austria, Denmark, Macedonia
Група 4: Ukraine, Serbia, Belarus, Romania
Повеќе информации врзани за Европското првенство ќе најдете на официјалниот сајт: http://www.eurohandballmkd2008.com/_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот