Топ 10 Најсекси филмови

Go down

Топ 10 Најсекси филмови

Пишување by ast3rix on Саб Дек 13, 2008 3:48 pmВо анкетата каде учествувале 100 глумци, режисери, продуценти и критичари одбрани се 10 најсекси филмови на...
... сите времиња, а престижното прво место му припадна на крими трилерот "Out Of Sight". Во филмот "Out Of Sight" главните улоги ги играат глумци кои и претходно се прогласувани за најсекси во филмската индустрија, шармантниот Џорџ Клуни и латино дивата Џенифер Лопез. Филмот е снимен пред една деценија (1998) по романот на Елмор Леонардо, и според критичарите - "Out Of Sight" е афродизијак на големото платно.

На второто место се најде "His Girl Friday" од 1940 со Кери Грант и Росалинд Расел, кој е карактеристичен по првиот еротски дијалог употребен на филм. Трет е "Mr.& Mrs. Smith", филмот во кој се заљубија Бред Пит и Анџелина Џоли. Интересно е што дури три филма со британскиот глумец Даниел Деј Луис се најдоа во првите 50 најсекси филмови. Тоа се насловите "The Last of the Mohicans", "The Age of Innocence" и "The Unbearable Lightness of Being".

Листата на десет најсекси филмови на сите времиња кој ја објави престижниот магазин "Entertainment Weekly" изгледа вака:

1. Out of Sight (1998.)

2. His Girl Friday (1940.)

3. Mr and Mrs Smith (2005.)

4. Body Heat (1981.)

5. Bull Durham (1988.)

6. Don't Look Now (1973.)

7. Y Tu Mama Tambien (2001.)

8. The Last of the Mohicans (1992.)

9. A Walk on the Moon (1999.)

10. Before Sunset (2004.)

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот