Мис на светот 2008 - Русинка!

Go down

Мис на светот 2008 - Русинка!

Пишување by ast3rix on Нед Дек 14, 2008 12:34 pmРусинката Ксенија Сухинова (21) вчера во Јоханесбург ја освоила титулата за Мис на светот за 2008 година. Таа победила 108 девојки.


Нејзината прва придружничка е Индијката Parvathay Omanakuttan (21), додека втора придружничка е Gabriel Walcott (23) од Тринидад и Тобаго.

Девојките допатувале во Јужноафриканската Република кон средината на минатиот месец со цел да се запознаат меѓусебно, а за цело време организаторите им спремиле разна програма.

Пред прогласување на резултатите, девојките во доба од 17 до 25 години продефилирале на пистата облечени во халини дизајнирани од јужноафрикански и јамајкански модни креатори.

Организаторите процениле дека овој натпревар ќе биде гледан од повеќе од две милијарди гледачи во повеќе од 180 земји ширум светот.

"Miss World" е најстариот меѓународен натпревар за убавина во светот.


_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот