Vista SP2 на пролет ?!

Go down

Vista SP2 на пролет ?!

Пишување by ast3rix on Нед Дек 14, 2008 12:47 pm


Според информациите кои почнаа да се шират на интернет, Microsoft на пролет наредната година ќе го издаде вториот голем пакет закрпи за својот актуелен оперативен систем Windows Vista.

Компанијата ќе издаде Release candidate (RC) Service Pack веќе за три месеци, додека конечната верзија ќе биде готова во април, а потоа ќе им се понуди на корисниците за даунлоуд.

Според најавите од Microsoft, Vista SP2 ќе содржи Windows Search 4, поддршка за Bluetooth 2.1 и Blu-ray, како и други новитети, а за нејзиното инсталирање ќе биде потребно да биде инсталиран и првиот Service Pack за овој оперативен систем.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот