ЕУРО 2008 финална табела (Ракомет)

Go down

ЕУРО 2008 финална табела (Ракомет)

Пишување by ast3rix on Вто Дек 16, 2008 10:02 pmОткако стана познат освојувачот на титулата беше избран и All-sar тимот на првенството како и најдобрите поединци на ЕУРО 2008

Финална табела на ЕУРО 2008:

1. Норвешка

2. Шпанија

3. Русија

4. Германија

5. Романија

6. Хрватска

7. Македонија

8. Унгарија

9. Шведска

10. Украина

11. Данска

12. Белорусија

13. Србија

14. Франција

15. Австрија

16. Португалија


На крајот од ЕУРО 2008 беше избран и најдобриот (All-star) состав на првенството:


Најдобар голман: Катрин Лунде харалдсен (Нор)

Најдобро лево крило: Валентина Елисеј-Ардеан (Ром)

Најдобар лев бек: Тонје ларсен (Нор)

Најдобар плејмејкер: Кристине Лунде (Нор)

Најдобар пивот: Бегона Фернандес (Шпа)

Најдобар десен бек: Грит Јурак (Гер)

Најдобро десно крило: Лин Кристин Ригелхут (Нор)


Најдобри поединци на ЕУРО 2008:


Најдобар поентер: Лин Кристин Ригелхут (Нор), 51 гол

Најдобар одбрамбен играч: Надежда Муравјева (Рус)
МВП- најкорисен играч: Кристине Лунде (Нор)

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот