Најдобрите филмови за 2008-ма

Go down

Најдобрите филмови за 2008-ма

Пишување by ast3rix on Сре Дек 17, 2008 12:59 pmПоследното издание на серијалот Бетмен - "The Dark Knight" кој беше номиниран за Златен глобус минатата недела, се најде...на листата на топ 10 најдобри филмови за 2008 година.

Американскиот филмски институт не врши рангирање (по места) на листата, туку едноставно објавува избор од 10 филмови.

Покрај "The Dark Knight" на листата се најдоа и филмовите "Milk", анимираната фантазија "Wall-E" и последниот филм на Бред Пит - "The Curious Case of Benjamin Button".

Во листата се најдоа и четвртиот дел на Индијана Џонс, "Grand Torino" на Клинт Иствуд, филмската адаптација на стрипот "Iron Man" и филмовите "Frozen river" и "Wendy and Lucy".

Во жирито на Американскиот филмски институт биле вклучени режисери, критичари и академци, пренесува "BBC".

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најдобрите филмови за 2008-ма

Пишување by Mickey on Пет Дек 19, 2008 8:32 pm

The dark knight... mnogu dobar film bas go gleav pred 2-3 dena.. i pak ke go gleam:) Joker-Heath Ledger R.I.P.

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот