Garmin-Asus NuviPhone M20

Go down

Garmin-Asus NuviPhone M20

Пишување by ast3rix on Нед Фед 15, 2009 1:31 pmНовоформираното партнерство помеѓу навигацискиот лидер "Garmin", и компјутерскиот "Asus", резултираше со...
... првиот заеднички производ - NuviPhone M20.Телефонот M20 поседува тач-скрин дисплеј со големина од 2,9 инчи, HSDPA, Wi-Fi, aGPS, и можност за избор помеѓу четири или осум гигабајтна верзија. Присутна е и 3 мегапикселна камера со Geotag опција која се активира со секое фотографирање. Телефонот и неговата навигација лесно ќе се користат во автомобил бидејќи доаѓа со специјален држач, кој дополнително има опција за телефонирање при возење, а пакетот е вклучен и со кабел за напојување.Оперативниот систем под кој овој уред работи е Windows Mobile 6.1, а засега нема податоци за цената и достапноста на новиот телефон.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот