Мажите со смеа можат да ги намамат жените во кревет!?

Go down

Мажите со смеа можат да ги намамат жените во кревет!?

Пишување by ast3rix on Пет Апр 03, 2009 1:23 pm


Британските психолози откриле дека мажите со смеа можат да ги намамат жените во кревет. Заради поизразената смисла за хумор, жените сметаат дека се поинтелигентни.

Новото истражување на британските психолози покажало дека жените паѓаат на смисла за хумор. Иако студиите не покажале дали смислата за хумор има врска со интелигенцијата, жените сеедно сметаат дека мажите со поизразена смисла да хумор се поинтелигентни. Тие мислат дека интелигентните мажи ќе бидат добри сопрузи и ќе им овозможат материјална сигурност. Исто така се уверени дека тие се и добри татковци.

“Ако ги погледнете огласите во кои жените бараат партнери, ќе видите дека повеќето жени ја навеле смислата за хумор како еден од квалитетите кои се бараат кај мажите.“- рекол еден од лидерите на истражувањето, Kristofor McCarty од универзитетот Northumbria.

Иако жените ги привлекуваат мажи со изразена смисла за хумор, тоа не е случај ако ја свртиме обратно ситуацијата. Истражувањата покажале дека мажите не ги привлекуваат жени со смисла за хумор.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот