Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Go down

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Пишување by ast3rix on Пет Апр 03, 2009 1:30 pm

Еден студент од Кина немајќи друг начин како да ја плати школарината за на факултет, го послушал советот од татко му, да проба да ги продаде 5 - те тона портокали на факултет.

Wu Xiaobin судент од Кина, немал пари за да ја плати школарината за да ја запише наредната година, на факултетот во градот Hangzhou. Тој бил очаен бидејќи не знаел што да прави. Но, неговиот татко го известил дека тие имале одлична берба на портокали, но дека не успеале да ги продадат сите. Тој му понудил една третина од 15 тона портокали за да проба да ги продаде на факултетот. Студентот од својот роден крај дошол со два камиони со пет тони портокали и ги паркирал пред универзитетот. Благодарејќи на локалните медиуми, кои ја прошириле приказната, Кинезот успеал за само еден час да ги продаде портокалите, и да ја запише годината на факултетот.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот