Конечно, Nokia E75

Go down

Конечно, Nokia E75

Пишување by ast3rix on Чет Апр 09, 2009 11:14 amNokia објави дека започнува со продажба на моделот Е75 кој првенствено е наменет за бизнис корисниците. Слајдерот е Symbian S60 паметен телефон со две тастатури (од кои едната е целосна QWERTY) и одличен квалитет на материјалите од кои е изработен.


Nokia E75 има камера со резолуција од 3.15 мегапиксели со автоматски фокус, вграден GPS приемник, Wi-Fi, поддршка за Microsoft Exchange, 3.5 милиметарски аудио приклучок, a тука се и N-Gage играчките функции. Дислпејот е со големина од 2.4 инчи и QVGA резолуција (240х320 пиксели). Nokia E75 ќе се испорачува со Nokia Maps и Ovi Files апликациите. Ovi Files е сервис за он-лајн складирање на фајлови кој е убав додаток за оние на кои нема да им е доволна мемориската картичка од 4GB која
доаѓа со уредот. Цената на Nokia E75 ќе биде 385 евра.

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот