Зошто всушност сакаме да сакаме?

Go down

Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Mickey on Сре Јан 30, 2008 7:37 pm

Можеби насловот малку збунува ама прашањето ми беше..
Што е потребата да се сака некого?.. Не зборувам само за партнер..
Ете дали сакаме да сакаме некого за да докажеме дека сме доволно созреани за љубов?
Или да си покажеме самите себеси дека можеме како што може/л некој друг?
Или затоа што ни е потребна љубов која ќе ни се возврати само ако ја дадеме? Дали е секогаш така?
Зошто е всушност потребата да се сака некого? Дали е потреба пред се?

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by TeShKi on Вто Апр 08, 2008 1:06 am

Ne znam shto e ali e mnogu uboo da se saka...bez razlika...drugar ne drugar majka tatko baba partner...te prae da se osecash uboo...Ja si go sakam bebenceno ka nikogo do sega sho ne sum sakal i ona me saka i ednostavno sum srecen mnogu mnogu najmnogu...i filingot e sekojdneven...ili pa si gi sakam drugarite i uboo mi e ednostavno...gi sakam imam mir u mene ne znam kako da objasnim...moze nekoj ce sfati Very Happy
avatar
TeShKi
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 36
Age : 28
Местолокација : Teeeeeeeeeeeetovo
Job/hobbies : Spienje/Spienje
Registration date : 2008-04-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by katerinche on Сре Апр 09, 2008 1:15 am

Sakame da sakame zatoa shto sakame da bideme sakani. A koga sakash nekogo, a ne si sakan ili obratno ne se chuvstvuvash ispolneto...ednostavno sakame da sakame i da ne sakaat za da bideme srekni, ispolneti, zadovolni...
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 34
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Dzordz on Сре Апр 09, 2008 11:13 pm

УБАВО Е ДА СЕ САКА(ЗА ТИЕ ШТО ЗНААТ ДА САКААТ),НО ИМА НЕКОИ КОИ НЕНАУЧИЛЕ КАКО ДА САКААТ И ДА ПРИФАТАТ ДА БИДАТ САКАНИ А ТОА Е ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ И УШТЕ ПОГОЛЕМ ХЕНДИКЕП.
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by kjara on Саб Апр 12, 2008 4:38 am

Da sakash nekogo/neshto ednostavno da sakash e da LjUBISh! Vo religijata zborovite LjUBOV i BLAGODARNOST se postovetuvaat so BOG. Ne stanuva zbor tuka samo za hristijanskata religija. Govoram za religiite shirum svetot.
Sakanjeto, da se saka, da bidesh sakan, ne e potreba, ne e obvrska, ne e teret. Toa e energija. Zoshto sakame? Hmmm... nie sme del od kosmosot, del od taa bozhja kapka. Site sakaat! No, samo mal del od nas go iskazhuvaat toa. Ljubovta e bolka, ljubovta e katarza. Sakajte bezuslovno, makar i taa ljubov da ne vi e nikogash vozvratena, makar i da patite, ke go imate toa chuvstvo deka STE SAKALE!
Ljubovta ne se dava za da vrati istata. Taa se dava bezuslovno.
avatar
kjara
Помлад Референт
Помлад Референт

Female
Број на мислења : 61
Age : 37
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : sloboden umetnik
Registration date : 2008-04-09

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Dzordz on Саб Апр 12, 2008 11:24 pm

А ШТО АКО ИМА НЕКОИ, КОИ ШТО САКААТ ДА МРАЗАТ???
ЕДНОСТАВНО ЦЕНТАРОТ ЗА САКАЊЕ НЕ ИМ Е РАЗВИЕН??
avatar
Dzordz
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 166
Age : 34
Местолокација : TE
Job/hobbies : SKITAC
Registration date : 2008-03-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Mickey on Нед Апр 13, 2008 3:06 am

Или затоа што ни е потребна љубов која ќе ни се возврати само ако ја дадеме? Дали е секогаш така?

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Mickey on Нед Апр 13, 2008 3:06 am

Dzordz напиша:А ШТО АКО ИМА НЕКОИ, КОИ ШТО САКААТ ДА МРАЗАТ???
ЕДНОСТАВНО ЦЕНТАРОТ ЗА САКАЊЕ НЕ ИМ Е РАЗВИЕН??
Sad(((

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 30
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by LittLe FoOL on Вто Aвг 19, 2008 3:24 pm

Mickey напиша:Или затоа што ни е потребна љубов која ќе ни се возврати само ако ја дадеме? Дали е секогаш така?

Нема чуек на кој што не му е потребна љубов, али за да ја добиеш, пред све треба да знаеш да ја дадеш.
Аама ипак не значи дека на истата личност на која ќе и ја дадеш, ќе ти ја возврати. Кога тоа би било таке, свите ќе си најдевмо сродна душа и свите ќе бевмо среќни без никаков проблем.
Според мене битно е барем еднаш у животот да осетиш дека си сакал, да видиш какво е тоа чувство,да осетиш како е некој да ти возврати, а како е да те одбие... Верујте ептен помага да се осетиш жив.
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 30
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Зошто всушност сакаме да сакаме?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот