Совршена PC конфигурација

Go down

Совршена PC конфигурација

Пишување by Daci on Чет Апр 10, 2008 11:40 am

Овде може да си ја искористите својата креативност, имагинација, фантазија... Very Happy
Напишете ја вашата dream PC configuration Very Happy Very Happy

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Совршена PC конфигурација

Пишување by Mickey on Чет Апр 10, 2008 5:22 pm

Proccessor: Intel (R) 2.66 CORE TO DUO
AGP: G-Force FX 9500
HDD: 500GB
RAM: 4GB
Motherboard: Soltek ili Gygabite

Dovolno...

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Совршена PC конфигурација

Пишување by LjaLjo on Пон Апр 14, 2008 1:56 am

procesor: intel 2.0 core to quatro
MB: koja bilo
RAM: 6-8 Gb DDR2
HDD: 500 Gb
i graficka vrska neam koja e zadnji model Smile)
avatar
LjaLjo
Самостоен Референт
Самостоен Референт

Male
Број на мислења : 259
Age : 31
Местолокација : Ajducko Maalo - Tetovo - Makedonija
Job/hobbies : Kickin Fat Lyrics
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/genocidub

Вратете се на почетокот Go down

Re: Совршена PC конфигурација

Пишување by Daci on Пон Aвг 04, 2008 7:03 pm

Што било нека биде, само поарен нека биде од овја сеа што го имам... Mad

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Совршена PC конфигурација

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот