И Малборо си има свој мобилен телефон

Go down

И Малборо си има свој мобилен телефон

Пишување by Daci on Чет Апр 10, 2008 12:21 pm

Дека технологијата не познава граници докажува новиот Marlboro mobile, новиот мобилен телефон на Филип Морис.

Дали е наменет за продажба или станува збор за нова маркетинг стратегија за рекламирање на цигари останува да видиме.

Колку за потсетување, во многу држави постои забрана за рекламирање на
цигари па можеби на овој начин преку рекламирање на "мобилен телефон"
ќе се пронајде уште една дупка во законот.

Сепак интересен геџет, посебно за летно време кога немаме многу простор
во себе, па на овој начин ќе имаме цигари и мобилен во едно - секако
доколку пушите Малборо.

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: И Малборо си има свој мобилен телефон

Пишување by ast3rix on Пон Апр 14, 2008 12:41 pm

Нajглуп телефон евер Razz мислим за изглед- инаку може да се каже дека е практичен... Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот