LG Secret

Go down

LG Secret

Пишување by ast3rix on Вто Апр 29, 2008 1:26 am

LG го лансираше и третиот модел од својата Black Label серија - LG Secret, односно KG750.

Oд LG се надеваат дека Secret на пазарот ќе пројде успешно како и
своите претходници, популарните модели Chocolate и Shine. "Тајната" на
LG може да се пофали со камера од 5 мегапиксели, а бидејќи е тенок само
11.8 милиметри, од LG со гордост го истакнуваат фактот дека ова е
најтенкиот пет мегапикселен мобилен телефон на светот. Со камерата
можат да се снимаат и видео материјали со брзина од 120 фрејмови во
секунда.

Екранот со големина од 2.4 инчи е на допир, има приказ на 262К бои и
има сензор за прилагодување на амбиентално светло, а преку него може да
се управува со мултимедијалните функции. Куќиштето е изработено од
висококвалитетни материјали.

LGKF750 поддржува и HSDPA 3.6 Mbps и има интерна меморија од 100 МВ
која може да се прошири преку слотот за MicroSD мемориска картичка.

На пазарот би требало да се појави од наредниот месец, најпрво во европските, а потоа и во останатите држави.
_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: LG Secret

Пишување by Kopac on Вто Апр 29, 2008 5:46 pm

Speak Of The Nokia N95: Fuck That Shit Ama Real Madafaka Tellin` Me Truth Don`t Be A Sucker Very Happy
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот