Кирилица!

Go down

Кирилица!

Пишување by ast3rix on Нед Мај 11, 2008 3:38 pm

Треба ли да пишуваме и да ја зачуваме нашата кирилица!? Каков став имате во врска со кампањата што се води за зачувување на кириличното писмо? Сметате ли дека и таа е дел од нашиот идентитет? Се за кирилицата...

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by Daci on Нед Мај 11, 2008 7:52 pm

Нормално дека треба!!!!Пишувај на КИРИЛИЦА!!!!хахаха
Треба да напраемо кампања за ова lol!

_________________
eXtreme Bass Collective
avatar
Daci
Десна Рака
Десна Рака

Male
Број на мислења : 933
Age : 28
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Highschool
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dacimk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by katerinche on Саб Мај 17, 2008 10:59 pm

Да дефинитивно треба и се извинувам за сите коментари што ми се пишувани на латиница од сега ке се потрудам да пишувам само кирилица Smile
avatar
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 35
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by Mickey on Пет Мај 23, 2008 4:32 pm

mene pojke mi se svigja Latinica Razz

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by ast3rix on Саб Мај 24, 2008 12:37 pm

Кирилица рулзззз Smile! Во иднина гледајте што појке вашите постови да бидат напишани на наше кирилично писмо, писмо кое ги описмени скотојве неписмени, за денска да ни солат памет колку се они образовани... него ај да не мешам се некој работе да не ја ширимо...битно е тоа што е наше да се зачува!

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by LittLe FoOL on Нед Jул 20, 2008 2:21 pm

Bitno da znaemo da pisuemo na kirilica i da znaemo problematicnite bukve da gi najdemo na tastatura Very Happy Very Happy a postojte bas i ne mora... nasiov tetovski poubav so latinica mi izgleda Wink
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by ast3rix on Нед Jул 20, 2008 8:06 pm

Јок кирилица рулз...кирилица је у мода Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by Mickey on Пон Jул 21, 2008 2:34 am

LittLe FoOL напиша:Bitno da znaemo da pisuemo na kirilica i da znaemo problematicnite bukve da gi najdemo na tastatura Very Happy Very Happy a postojte bas i ne mora... nasiov tetovski poubav so latinica mi izgleda Wink
cheers ! Very Happy drunken

_________________
avatar
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 31
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by LittLe FoOL on Чет Jул 24, 2008 11:25 am

Mickey напиша:
LittLe FoOL напиша:Bitno da znaemo da pisuemo na kirilica i da znaemo problematicnite bukve da gi najdemo na tastatura Very Happy Very Happy a postojte bas i ne mora... nasiov tetovski poubav so latinica mi izgleda Wink
cheers ! Very Happy drunken


cheers cheers
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кирилица!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот