MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

3 posters

Go down

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Empty Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

Пишување by ast3rix Пет Aвг 08, 2008 12:39 pm


Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Cover_germanec-od-zp
Германец кој што добил на лотарија два милиони фунти одбил да ги земе бидејќи не знаел што да прави со добиените пари.

70 – годишен маж од Хелмен, Германија од кога дознал дека има добиено огромна сума на пари, на вработените од лотаријата им изјавил дека нема да ги земе парите.

“Што да правам јас со толку пари? Жена ми е почината, исто така и родителите, немам деца, а ни некои блиски да ги подарам. Затоа не ги сакам парите“, изјавил добитникот на двата милиони фунти. Тој додал дека го купил ливчето бидејќи неговата жена била опседната од игрите на среќа.

Директорите на лотаријата се обиделе да го убедат добитникот, но тој сепак не ги зел парите.
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Empty Re: Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

Пишување by LittLe FoOL Пет Aвг 08, 2008 1:46 pm

Mi vrtel mene za da me prasa dal gi sakam parete ama ja nedostapna pale lol!
pu jaz'k Very Happy
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Empty Re: Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

Пишување by 777 Пет Aвг 08, 2008 8:46 pm

А идиотов да ги земе парете, па ако не му требаа да ги даде... у добротворни цели, ако не друго? Rolling Eyes
777
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 37
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Empty Re: Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

Пишување by LittLe FoOL Чет Aвг 21, 2008 3:26 pm

Izgleda ne mu teknalo.... star cuek, so ce praes Smile
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија Empty Re: Германец одбил да земе два милиони фунти добиени на лотарија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот