MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Крава од кланица избегала како на филм

2 posters

Go down

Крава од кланица избегала како на филм Empty Крава од кланица избегала како на филм

Пишување by ast3rix Чет Aвг 14, 2008 12:25 pm

Крава од кланица избегала како на филм Cover_krava-pobegnala3

Една крава во француска кланица ’сфатила’ дека е премлада за да биде сервирана како оброк. Кравата побегнала преку канализацијата, каде што ја пронашле заглавена во отворот.

Кравата побегнала од кланицата, паднала низ канализацискиот отвор и еден ипол километар бегала низ подземните цевки се додека на ја фатиле. 570 килограми тешкото животно било лоцирано во Noeux-les-Minesu, покрај Calaisa, откако некој стражар пријавил дека слуша некое пригушено мукање кое доаѓало некаде од зградата.

Работниците од селскиот одбор ја пронашле кравата заглавена во тесниот отвор во подземниот тунел.

Пред да ја почнат да ја извлекуваат со помош на дигалки, на кравата и ставиле седативи за да смират, но за жал, на крај морале да ја успијат, заради претешките повреди со кои се здоби оваа крава за време на нејзиното филмско бегство.
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Крава од кланица избегала како на филм Empty Re: Крава од кланица избегала како на филм

Пишување by LittLe FoOL Нед Aвг 17, 2008 2:06 pm

Do kaj dojde svetov i kraveve da pocna da se filmaa Very Happy Very Happy
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот