MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Рибар се вратил од рибарење по 27 години

2 posters

Go down

Рибар се вратил од рибарење по 27 години Empty Рибар се вратил од рибарење по 27 години

Пишување by ast3rix Сре Aвг 27, 2008 7:14 pm

Рибар се вратил од рибарење по 27 години Cover_ribar-vratil-riba-27
Hu Wenhu (58 ) на голем рибарски брод заедно со своите колеги отпловил во дамнешната 1981 година. Тој се вратил дома дури сега!

Тајванскиот рибар ја шокирал својата фамилија кога по 27 години изненадно се вратил дома. Hu Wenhu (58 ) отишол по риба во водите на Индискиот океан уште во 1981 година.

Капетанот на голем рибарски брод по долгото патување одлучил да застане на островот Реунион и да ја одмори исцрпената посада.

"На островот пристигнавме по три месеци и капетанот ни кажа дека повторно ќе запловиме по 15 дена. Кога се вратив по 15 дена, бродот веќе го немаше. Тој отоловил заедно со своите 30 колеги. Не ми остана ништо друго освен да просам по улици", објаснува Ху.

Ми помогнаа луѓето од островот со тоа што ме научија да зборувам Француски, кој е службен јазик на тоа место, потоа отворив кинески ресторан односно се женев дури три пати.

"Првите два брака ми пропаднаа поради мојот непознат идентитет. На почетокот страшно ми недостасуваше мојата мајка. Кога мојата нова сопруга остана трудна, морав да се вратам на Тајван да ги известам моите", објаснува Ху во фамилијарната куќа во Тајван.

По враќањето рибарот дознал дека неговата мајка за која што најмногу се вратил починала пред 21 година, но му се допаднала одлуката на судот кој одлучил да ја поништи објавата на неговата смрт. Тој сега планира да се врати на островот и да побара државјанство.
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Рибар се вратил од рибарење по 27 години Empty Re: Рибар се вратил од рибарење по 27 години

Пишување by LittLe FoOL Пет Сеп 05, 2008 2:17 am

ama rano mu teknalo da se vrati doma .... se prozenil, pozivel malu i ajde doma...leleee
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот