MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца!

2 posters

Go down

Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца! Empty Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца!

Пишување by ast3rix Нед Сеп 07, 2008 9:27 pm

Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца! Cover_vnimatelno-laptop-deca
Држењето на лаптоп-от во скут може да предизвика сериозна стерилност кај мажите кои оваа практика ја применуваат многу често. Американските уролози откриле дека мажите кои преносните компјутери подолго време ги користат во скут, има големи шанси да станат неплодни.

Најновата студија покажува дека најголемиот проблем е што долго вклучениот лаптоп испушта голема количина топлина со што се загреваат гениталиите а тоа доведува до намалување на квалитетот на спермата.

“На крајот може да доведе и до неплодност“ објаснил урологот во државниот универзитет во Њујорк Јефим Шејнкин.

Во истражувањето учествувале 29 потполно здрави волонтери на возраст од 21 до 35 години на кои им била мерена температурата на гениталиите пред и по користењето на лаптоп компјутерите. Се покажало дека тепмпературата во гениталиите на испитаниците пораснала за три степени целзиусови за три минути.

Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца! Vnimatelno-laptop-deca-01
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца! Empty Re: Внимателно со лаптоп-от, може да останете без деца!

Пишување by Kopac Пон Сеп 08, 2008 10:10 pm

Da Mi Go Sisaa A ! Neka Ja Donese Zena Mu Toj Sto Go Kazal Ova Da Vidi I Toa Ja Sum So 3 Laptopa Doma Very Happy Mu Eem Sve A!
Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот