Дефиниција за фраер/ка

Go down

Дефиниција за фраер/ка

Пишување by ast3rix on Сре Окт 08, 2008 9:22 pm

Што за вас представува фраер/ка? Што треба една личност да биде или поседува за да биде "фраер" т.е '"фраерка" afro Smile

_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дефиниција за фраер/ка

Пишување by LittLe FoOL on Чет Ное 27, 2008 5:57 pm

Конкретно кај нас у Тетово за фраер се смета некој што појќе од пола Тетово прошол, убав е, има јака кола и мотор....а кога ќе застанеш да збориш со него, не знае два збора да сврже...
Ја немам баш некоја дефиниција за фраер, али ако ваке размилим, може да биде некој што има свој стил, добар изглед, држење, и што бира со кого си има работа Smile
avatar
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 31
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот