Prodigy го најави својот нов албум

Go down

Prodigy го најави својот нов албум

Пишување by ast3rix on Чет Ное 06, 2008 5:04 pm“Invaders must die” е петтиот студиски албум на Продиџи кој е планиран да излезе во продажба на 2-ри март наредната година во издание на дискографската куќа Кукинг Винил

Новиот албум на Продиџи ќе ги потсети љубителите на клубската музика дека на сцена повторно доаѓа бендот што во 90-тите ги испорача хитовите Outer Space, Everybody in the place, Charley says, Firestarter и Smack my Bitch Up, кои и дадоа сосема нова димензија на денс музиката вметнувајќи во неа панк и рок елементи.

Колку беше успешна оваа комбинација докажаа нивните манијакално посетени концерти и цифрата од 16 милиони продадени носачи на звук.

Дополнителен зачин на излегувањето на новиот албум му дава фактот дека, Продиџи по единаесет годишна пауза од албумот Fat of the Land се повторно во полн креативен состав односно со Liam Howlet, Keith Flint I Maxim, a како специјален гостин на ова издание ќе се појави и Dave Grohl од Foo Fighters.


_________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Re: Prodigy го најави својот нов албум

Пишување by Kopac on Чет Ное 06, 2008 5:06 pm

Uff Back In The Game Aj Neka Dojda Pak Ovde LUDNICA BESE Mi Se Ide Pak :DDD Bravo Za Niv
avatar
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 31
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот