Промоција на спотот "Македонија - вечна"

Go down

Промоција на спотот "Македонија - вечна"

Пишување by ast3rix on Сре Дек 24, 2008 2:10 pm


Министерството за култура денеска во Музејот на современа уметност ќе го промовира спотот „Македонија - вечна“, снимен по сценарио и во режија на Милчо Манчевски.
Тој е првиот од низата рекламни спотови за туристичка промоција на Македонија во светот. Неговото емитување ќе почне утре на Си-Ен-Ен и на Си-Ен-Ен Интернешнл, а ќе продолжи во други десетина земји на уште осум јазици. За поддршка на кампањата изработна е и веб-страница www.macedonia-timeless.com, која ќе биде промовирана заедно со спотот. Филмот почна да се снима во октомври, на локации во Преспа, Велес, Прилеп, Крушево, Охрид, манастирот Св. Јован Бигорски, Кокино, Стоби, Курбиново, Конопиште, Скопје... Спотот е во продукција на „Сенка филм“, финансиран од Владата и Министерството за култура со буџет од 190 илјади евра._________________


Conquest is everything after Perfection
avatar
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 35
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот