MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пијанството го оправдува неверството?

+6
MaCe
777
katerinche
Mickey
SteF
dj_dexter
10 posters

Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by dj_dexter Чет Јан 24, 2008 4:24 am

Дали консумирањето на алкохол(у поголема мера) го оправдува неверството?
dj_dexter
dj_dexter
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 47
Age : 33
Местолокација : In your dreams
Job/hobbies : DJ, Student, IT advanced
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

http://myspace.com/dextermk

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by SteF Чет Јан 24, 2008 4:34 am

Ja mislim deka u nikoj slu4aj ne go opravduva ... ja mislim deka 99% od ljudive ovde bile pijani i nemoesh tolku mnogu da izgubish kontrola za da neznaesh shto praesh ili da praesh neshto shto "ne sakash" ... that's my opinion !
SteF
SteF
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 62
Age : 36
Местолокација : Indonezija
Job/hobbies : Keo :)
Humor : ...
Registration date : 2008-01-23

http://www.myspace.com/mracniot

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by dj_dexter Чет Јан 24, 2008 4:43 am

SteF напиша:Ja mislim deka u nikoj slu4aj ne go opravduva ... ja mislim deka 99% od ljudive ovde bile pijani i nemoesh tolku mnogu da izgubish kontrola za da neznaesh shto praesh ili da praesh neshto shto "ne sakash" ... that's my opinion !

Nice opinion! I'm with you Exclamation
dj_dexter
dj_dexter
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 47
Age : 33
Местолокација : In your dreams
Job/hobbies : DJ, Student, IT advanced
Humor : :)
Registration date : 2008-01-21

http://myspace.com/dextermk

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by Mickey Чет Јан 24, 2008 5:45 am

Тачно, Пијанството ти дава само храброст за да го напраеш тоа што си сакал и кој си бил трезен Wink
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by katerinche Чет Јан 24, 2008 7:56 pm

Ne, vo nikoj sluchaj ne go opravduva...alkohlot ne te prinuduva da napravish neshto shto ne sakash, a ako veke sakash toa e druga rabota i znachi sepak ne treba da se opravda !
katerinche
katerinche
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 360
Age : 40
Местолокација : Skopje
Job/hobbies : Work on Drug and AIDS prevention
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/katerina_stojchevska

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by 777 Пет Јан 25, 2008 1:44 am

Mickey напиша:Тачно, Пијанството ти дава само храброст за да го напраеш тоа што си сакал и кој си бил трезен Wink

После ова секој коментар е излишен. Nice one. Wink
777
777
Помлад Референт
Помлад Референт

Male
Број на мислења : 139
Age : 37
Местолокација : www.youtube.com/paralleluniversemk
Job/hobbies : playin'
Humor : ...
Registration date : 2008-01-21

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by MaCe Пет Јан 25, 2008 3:14 am

Mickey напиша:Тачно, Пијанството ти дава само храброст за да го напраеш тоа што си сакал и кој си бил трезен Wink


Ja se slazem potpolno so ova samo bi go preformulirala kako: Pijanstvoto ti dava hrabrost da go napraes ona sto bi go naprael, kogaj-togaj, i trezen ... sto znaci NE opravduem
MaCe
MaCe
Новајлија
Новајлија

Female
Број на мислења : 31
Age : 36
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : diplomiran badijaldzija
Humor : :))
Registration date : 2008-01-25

http://petr0vska.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by ast3rix Пет Јан 25, 2008 2:59 pm

Dobro i ja se slazem so gore navedenovo mislenje! No sto ako napraimer ja sum "pivnat" i neam nikakva namera osven bezopasno da se zabavljam...i doagja nekoja TOP ili prilicno top cura i celo vreme ti se pika....? U trezvena sosotojba normalno bi se razmislil uboo sto praem, sto bi naprael i koj bi bile posledicete i sigurno na kulturen nacin bez da se oseti navredena ke se povlecem...a koj si pivnat so shto ke razmislis...!? Ili ke se zatrchas nakaj vratata i shprint dur ne si naprael neshto...ili ke i kazes ej iam zenska izvini...(pa uste ako ti rece ona "pa sto ima veze")
Eeeee ne e lesno da si mushko Laughing Laughing Laughing
Pijanstvoto normalno ne e opravdanje ali sekogas treba da se zemat vo obzir razlicnite situacii, pricinite i mozhnostite...kako drug grad, zemja, do koj stepen ste izneverile, momentalnata sostojba na vastata vrskata...itn.
Moj sovet e nemojte da varate ako navistina sakate...ne za drugo posto se gubi smislata i poentata na vrskata...a koaj ke go svatite toa vise ke bide kasno...
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by Bosko LFC Пон Ное 03, 2008 8:55 pm

ne go opravdue ic, u nikoj slucaj
Bosko LFC
Bosko LFC
Новајлија
Новајлија

Male
Број на мислења : 46
Age : 33
Местолокација : Tetoo nase
Job/hobbies : Job mi je da navijam za Liverpul a hobbie mi e da se izderavam ka ce primimo ili dademo gol :D
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by LittLe FoOL Сре Ное 12, 2008 12:42 am

ast3rix напиша:Dobro i ja se slazem so gore navedenovo mislenje! No sto ako napraimer ja sum "pivnat" i neam nikakva namera osven bezopasno da se zabavljam...i doagja nekoja TOP ili prilicno top cura i celo vreme ti se pika....? U trezvena sosotojba normalno bi se razmislil uboo sto praem, sto bi naprael i koj bi bile posledicete i sigurno na kulturen nacin bez da se oseti navredena ke se povlecem...a koj si pivnat so shto ke razmislis...!? Ili ke se zatrchas nakaj vratata i shprint dur ne si naprael neshto...ili ke i kazes ej iam zenska izvini...(pa uste ako ti rece ona "pa sto ima veze")

Па не мораш многу да размишљаш, тргни се и готово, не мора сега ако била топ риба а ти пивнат да удриш "јајца на масло" Very Happy
Ова е баш типично оправдање кога некој ќе ја искористи приликата " еј абе пивнат бев, она ми се пикаше" бла бла...

ast3rix напиша:Eeeee ne e lesno da si mushko Laughing Laughing Laughing

За грев сте вие, за жалење Very Happy Very Happy

ast3rix напиша:Pijanstvoto normalno ne e opravdanje ali sekogas treba da se zemat vo obzir razlicnite situacii, pricinite i mozhnostite...kako drug grad, zemja, do koj stepen ste izneverile, momentalnata sostojba na vastata vrskata...itn.

Не разбирам зашто све ова треба да се земе у предвид, кога ќе ти се деси некој да те изневери у пијана состојба или кога ќе изневериш ти?

ast3rix напиша:Moj sovet e nemojte da varate ako navistina sakate...ne za drugo posto se gubi smislata i poentata na vrskata...a koaj ke go svatite toa vise ke bide kasno...

А за советов браво, потполно се слажем Wink
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by ast3rix Сре Ное 12, 2008 3:12 am

хеееееј па ти ми даваш реплика на секоја реченица Laughing ...неможем сеа да реплицирам многу- имам пациенти овде на мсн што ме дава редовно (не е за свекого интернет Smile)

...можем да кажем само мушко е мушко, а женско е женско и двата пола си имаа свои предности и недостатоци у смисла на социјалниот сатус на земјава и тоа било таке од памти век па за увек Laughing ...е сега зависи од персоната дали има полиберални или поконзервативини погледи и сваќања спрема горенаведената опшествена парадигма...

...ајдееееееее заминав ја па со муабетов... pop gagaga
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by Mickey Чет Ное 13, 2008 10:29 pm

ivo ribar LOLa.
Mickey
Mickey
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 476
Age : 36
Местолокација : Raccoon City
Job/hobbies : Learning
Humor : i hate admins
Registration date : 2008-01-19

http://www.mkfun.net

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by Kopac Нед Ное 16, 2008 7:38 pm

Nikogas !!!
Kopac
Kopac
Приправник
Приправник

Male
Број на мислења : 484
Age : 37
Местолокација : City Of Tetovo
Job/hobbies : Dj , Gaming & Music
Humor : Jas Ne Sum Dobil Nikakva Informacija Deka Sum Videl Neshto...
Registration date : 2008-01-19

http://www.myspace.com/k0p4c

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by LittLe FoOL Чет Ное 27, 2008 5:49 pm

ast3rix напиша:хеееееј па ти ми даваш реплика на секоја реченица Laughing ...неможем сеа да реплицирам многу- имам пациенти овде на мсн што ме дава редовно (не е за свекого интернет Smile)

...можем да кажем само мушко е мушко, а женско е женско и двата пола си имаа свои предности и недостатоци у смисла на социјалниот сатус на земјава и тоа било таке од памти век па за увек Laughing ...е сега зависи од персоната дали има полиберални или поконзервативини погледи и сваќања спрема горенаведената опшествена парадигма...

...ајдееееееее заминав ја па со муабетов... pop gagaga


ја немав пациенти на мсн па затоа го расчленив цел пост Laughing
а сега ќе ти коментирам на целиот и ќе кажем WOW Very Happy немам коментар понатамо Very Happy
LittLe FoOL
LittLe FoOL
Приправник
Приправник

Female
Број на мислења : 487
Age : 36
Местолокација : Трачарево
Job/hobbies : све и ништо
Registration date : 2008-07-17

Вратете се на почетокот Go down

Пијанството го оправдува неверството? Empty Re: Пијанството го оправдува неверството?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот