MK FUN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Go down

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Empty Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали

Пишување by ast3rix Пет Апр 03, 2009 1:30 pm

Студент ја платил школарината за факултет со 5 тони портокали Cover_sholarina-so=potokali
Еден студент од Кина немајќи друг начин како да ја плати школарината за на факултет, го послушал советот од татко му, да проба да ги продаде 5 - те тона портокали на факултет.

Wu Xiaobin судент од Кина, немал пари за да ја плати школарината за да ја запише наредната година, на факултетот во градот Hangzhou. Тој бил очаен бидејќи не знаел што да прави. Но, неговиот татко го известил дека тие имале одлична берба на портокали, но дека не успеале да ги продадат сите. Тој му понудил една третина од 15 тона портокали за да проба да ги продаде на факултетот. Студентот од својот роден крај дошол со два камиони со пет тони портокали и ги паркирал пред универзитетот. Благодарејќи на локалните медиуми, кои ја прошириле приказната, Кинезот успеал за само еден час да ги продаде портокалите, и да ја запише годината на факултетот.
ast3rix
ast3rix
Администратор
Администратор

Male
Број на мислења : 1064
Age : 41
Местолокација : Tetovo
Job/hobbies : Computers, Music
Humor : :)
Registration date : 2008-01-20

http://www.myspace.com/ast3rix

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот